JANÓW / Droga w Hucisku w całości asfaltowa


20 maja 2021r. Wójt Gminy Janów, Edward Moskalik wraz z Skarbnikiem Gminy Janów Małgorzatą Laskowską, podpisali umowę z Panem Mateuszem Grygielskim, pełnomocnikiem właściciela firmy Przedsiębiorstwa Usługowo Handlowego „DOMAX” Arkadiusz Mika, w ramach której dokończona zostanie przebudowa drogi gminnej prowadzącej do miejscowości Hucisko.



W ramach zadania powstanie droga o szerokości 5 m, z poboczami obustronnymi o szerokości 0,75 m. Wartość zadania wynosi 590 839,86 zł, z czego 50 % stanowi dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawny Fundusz Dróg Samorządowych).
Po 50 latach starań Mieszkańcy Huciska już w niedługim czasie będą korzystać z drogi asfaltowej łączącej wieś z drogą asfaltową w Hucisku. Budowa drogi rozpoczęła się w 2020 roku, wybudowano wówczas odcinek przez wieś oraz wjazd od strony drogi krajowej nr 46. Dzięki podpisanej umowie oba odcinki zostaną połączone a tym samym cała droga do Huciska będzie asfaltowa. Realizowana inwestycja to wielki sukces naszej Gminy i ogromna radość dla mieszkańców.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *