Tomasz Góra zdobywcą Pucharu Polski w Taekwon-do

12 i 3 marca w Rybniku odbył się Puchar Polski w Taekwon-do. Udział zawodników Częstochowskiej Akademii Taekwon-do w składzie: Agata Smoląg, Karolina Nowak, Tomasz Góra, Kamil Klimaszewski i Maciej Smoląg (junior) oraz Jacek Wąsik zakończył się dużym sukcesem.

Tomasz Góra po minionym słabszym sezonie powrócił w dobrym stylu do rywalizacji z najlepszymi zawodnikami w kraju w walkach w kategorii do 57 kg. Kolejno zwyciężał zawodników z Rybnika, Lublina i Pułtuska. Tomek zdobył również trzecie miejsce w konkurencji układów I Dan.
Dobry występ zaliczyła Agata Smoląg, która pokonała wszystkie swoje rywalki w konkurencji układów formalnych stopni uczniowskich. Niestety odpadła w eliminacjach walk do 62 kg.
Świetnie zaprezentował się Kamil Klimaszewski, który po pięciu pojedynkach zajął 2 miejsce w walkach do 70 kg. Kamil pokonywał wielu renomowanych rywali, członków kadry narodowej. Niestety w pojedynku finałowym musiał kolejny raz uznać zwycięstwo swojego najpoważniejszego oponenta Macieja Żuka (LKT Legnica). W konkurencji układów formalnych II Dan odpadł w eliminacjach.
W rywalizacji juniorów Maciej Smoląg zajął 3 miejsce w silnie obsadzonej rywalizacji walk do 68 kg. Dostarczając niezapomnianych emocji do ostatniej sekundy.
Częstochowska Akademia Taekwon-do zajęła 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Klubów podczas Pucharu Polski w Taekwon-do