Skra Częstochowa ugrzęzła na dnie…

Piłkarze Skry Częstochowa przegrali w niedzielę, 19 lutego, na GIEKSA Arena w Bełchatowie z liderem Fortuna 1. Ligi, Łódzkim Klubem Sportowym, 1:2 w spotkaniu 20. serii gier.

Goście w starciu z ligowym outsiderem bardzo szybko objęli prowadzenie w tym meczu. Pierwszego gola drużyna pod wodzą Kazimierza Moskala zdobyła już w 4. minucie, kiedy to Bartosz Szeliga pokonał Jakuba Bursztyna. W 18 minucie samodzielny lider Fortuna 1. Ligi podwyższył prowadzenie na 2:0, kiedy to po strzale z rzutu wolnego Michała Mokrzyckiego piłka wpadła do bramki nominalnych gospodarzy tego meczu.

Łodzianie prowadzili do przerwy 2:0 i w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W drugiej części spotkania, a konkretnie w 61. minucie podopieczni Jakuba Dziółki zdobyli kontaktowego gola, kiedy to Aleksandra Bobka pokonał Kamil Lukoszek.

Im bliżej zakończenia spotkania, tym goście mocniej bronili już jednobramkowej przewagi, którą udało im się dowieźć do ostatniej minuty. Tym samym Skra Częstochowa przegrała na GIEKSA Arena w Bełchatowie z ŁKS-em Łódź, 1:2 w spotkaniu 20. Kolejki o mistrzostwo Fortuna 1. Ligi.

Częstochowianie po tym meczu mają na swoim koncie zaledwie 15 punktów i zamykają tabelę rozgrywek zaplecza PKO Bank Polski Ekstraklasy. Piłkarze Skry Częstochowa do bezpiecznej, 15. lokaty, zajmowanej obecnie przez MKS Chojniczankę 1930 Chojnice, tracą już trzy punkty.

Zespół z Loretańskiej na ligowe zwycięstwo czeka od 3 września ubiegłego roku, kiedy to w 9 Kolejce Fortuna 1. Ligi pokonał na wyjeździe Apklan CWKS Resovię Rzeszów 1:0.

W swoim kolejnym ligowym spotkaniu częstochowianie zmierzą się na wyjeździe z jednym z głównych kandydatów do awansu na boiska PKO Bank Polski Ekstraklasy i jednocześnie spadkowiczem z tej ligiKS BrukBetem Termaliką Nieciecza. Ten mecz zostanie rozegrany w poniedziałek, 27 lutego, na Stadionie w Niecieczy 199.

„Słoniki” z dorobkiem 33 punktów plasują się w tabeli Fortuna 1. Ligi, na czwartym miejscu i do wicelidera tracą pięć „oczek”. W zespole z Niecieczy od rundy wiosennej obecnego sezonu zawodnikiem jest były piłkarz Skry, Damian Hilbrycht. Mecz „na żywo” pokaże Platforma Polsat Box Go.

19.02.2023, g.15:00: Bełchatów (GIEKSA Arena):

KS Skra Częstochowa – ŁKS Łódź 1:2, (0:2),

0:1: Szeliga 4′

0:2: Mokrzycki 18′

1:2: Lukoszek 61′

Sędziował: Łukasz Karski (Słupsk). Żółte kartki: Olejnik 54′ (faul), Nocoń 80′ (faul), Szymański 81′ (faul) – Marciniak 37′ (faul), Koprowski 80′ (faul), Bobek 87′ (niesportowe zachowanie). Widzów: ok.1100.

KS Skra Częstochowa: 1. Jakub Bursztyn – 13. Jan Flak (74′ 11. Denis Gojko), 20. Szymon Szymański, 4. Adam Mesjasz, 5. Beniamin Czajka, 15. Kamil Lukoszek (74′ 3. Mateusz Winciersz), 10. Piotr Pyrdoł (59′ 16. Bartosz Baranowicz), 26. Adam Olejnik (59′ 19. Gracjan Jaroch), 24. Bartłomiej Babiarz, 7. Piotr Nocoń (kpt), 9. Filip Kozłowski. Trener: Jakub Dziółka.

ŁKS Łódź: 1. Aleksander Bobek – 8. Kamil Dankowski, 5. Maciej Dąbrowski (kpt), 88. Adam Marciniak, 15. Oskar Koprowski, 20. José Antonio Ruiz Lopéz „Pirulo” (82′ 6. Vladyslav Okhronchuk), 14. Michał Mokrzycki, 7. Mateusz Kowalczyk, 19. Michał Trąbka (82′ 37. Piotr Janczukowicz), 26. Bartosz Szeliga, 21. Stipe Jurić (74′ 9. Nelson Felix Balongo Lissondja Vha). Trener: Kazimierz Moskal.