Z WOKANDY / Zaatakował maczetą. Jest akt oskarżenia


Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko Miłoszowi K., dotyczący usiłowania rozboju na pracownicy sklepu i spowodowania obrażeń ciała przy użyciu maczety.

W toku śledztwa ustalono, że 1 maja 2022 roku około godziny 21.00 do sklepu, znajdującego się w Częstochowie przy ulicy Garibaldiego, wszedł mężczyzna, który trzymał w dłoni 50-centymetrową maczetę. Następnie położył maczetę na ladzie i zażądał od ekspedientki wydania piwa i wódki. Sytuacja ta wzbudziła u kobiety uzasadnioną obawę użycia tego niebezpiecznego narzędzia. Sprawca nie osiągnął jednak zamierzonego celu kradzieży alkoholu, gdyż w tym momencie do sklepu weszły inne osoby.

Mężczyzna wybiegł ze sklepu i zaczął wymachiwać maczetą w kierunku osób, które podjęły wobec niego interwencję w związku ze zdarzeniem w sklepie. W wyniku zadania ciosów oskarżony spowodował u interweniującego mężczyzny obrażenia ciała w postaci amputacji części palca dłoni wraz z ubytkiem kości.

Zawiadomieni o przestępstwie policjanci po upływie kilkunastu minut od zdarzenia zatrzymali sprawcę, którym okazał się 33-letni mieszkaniec Częstochowy Miłosz K. Przeprowadzone badania wykazały w jego organizmie około 2 promili alkoholu.

W trakcie śledztwa prokurator postawił Miłoszowi K. zarzuty usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i spowodowania obrażeń ciała. Przesłuchany przez prokuratora Miłosz K. przyznał się do zarzucanych mu przestępstw i wyjaśnił, że nie pamięta okoliczności ich popełnienia z uwagi na znaczną ilość wypitego alkoholu. Potwierdził także, że posiadał 50-centymetrową maczetę, która gdzieś zaginęła.

Miłosz K. był w przeszłości wielokrotnie karany (m.in. za przestępstwa narkotykowe, znęcanie się nad osobą najbliższą i zniszczenie mienia). W toku śledztwa na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Zarzucane oskarżonemu przestępstwa są zagrożone karą pozbawienia wolności do 15 lat.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Częstochowie/gov.pl

MS

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *