Z RAPORTÓWKI POLICJANTA


W miniony weekend na drogach Częstochowy i okolic doszło do 49 kolizji i dwóch wypadków drogowych, gdzie dwie osoby zostały ranne. Policjanci zatrzymali 9 nietrzeźwych kierujących.
W sobotę około godziny 21.00 w miejscowości Piasek, nietrzeźwy 31-latek wbiegł wprost pod jadącego Fiata Punto, a później pod Opla Corsę. W wyniku wypadku pieszy doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala.
Kilka chwil później do podobnego zdarzenia doszło w Częstochowie na ulicy Ludowej, gdzie 48-letnia kobietę wbiegła pod Hondę. Pijaną pieszą odwieziono do szpitala.

28 stycznia
DWÓCH NA JEDNEGO. Około godziny 8.00, 22-letni częstochowianin został zatrzymany przez dwóch młodych mężczyzn. 20-letni Maciej K. oraz jego nieletni kompan zażądali od przechodnia wydania telefonu komórkowego i zagrozili mu pobiciem. Gdy „odebrali” łup, uciekli. Powiadomieni policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę, zatrzymanie kompana jest kwestią czasu. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Nieletni odpowie przed Sądem Rodzinnym i dla Nieletnich.

30 stycznia
KASA DLA WNUKA. Około godziny 17.00 do mieszkania 75-letniej kobiety zadzwonił nieznany mężczyzna, który przedstawił się, jako jej wnuczek. Rozmówca poinformował, że właśnie jest na miejscu wypadku i pilnie potrzebuje od babci pożyczki w wysokości 2 tys. zł. na pokrycie szkody. Gdy częstochowianka zgodziła się na prośbę, „wnuczek” wyjaśnił, że po pieniądze przyjedzie kolega. Po krótkim czasie okazało się, że padła ofiarą złodzieja.
Policja ostrzega przed oszustami, działającymi w podobny sposób. Pamiętajmy, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy osobom obcym. Gdy ktoś dzwoni do nas, przedstawia się, jako członek rodziny i prosi o pieniądze – bądźmy bardzo ostrożni. Może to być oszust. Warto sprawdzić kim naprawdę jest nasz rozmówca lub w przypadku wątpliwości zawiadomić policję.

31 stycznia
PO CICHU. Około godziny 13.00 w jednym ze sklepów na ulicy 11 listopada okradziono 35-letnią kobietę. Złodziej zabrał jej portfel, który trzymała w torbie przewieszonej na wózku dziecięcym. Godzinę później w sklepie na ulicy Waszyngtona, portfela „pozbyła się” 20-letnia częstochowianka. W tym samym czasie kolejny złodziej upatrzył sobie 2-latkę, robiącą zakupy w częstochowskich Alejach. Kobieta straciła portfel i dokumenty. Około godziny 22.00 na ulicy Niepodległości złodziej skradł telefon młodemu mężczyźnie.
Częstochowska policja apeluje o ostrożność, dobre schowanie wartościowych rzeczy oraz szczególną uwagę w czasie, gdy robimy zakupy!

R

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *