„Obyśmy passę wygranych kontynuowali” – nastroje we Włókniarzu przed hitem kolejki


Już niedzielę (2 lipca) w Częstochowie rozegrane zostanie arcyciekawie zapowiadająco się spotkanie. Zmierzą się w nim drużyny, które przed startem 11. kolejki PGE Ekstraligi zajmowały dwie pierwsze lokaty w tabeli. Mowa oczywiście o miejscowym Tauron Włókniarzu i wrocławskiej Betard Sparcie.

W czasie konferencji prasowej, mającej miejsce w piątek (30 czerwca) w siedzibie częstochowskiego klubu, swoimi spostrzeżeniami, co do tego pojedynku, podzielili się przedstawiciele zespołu gospodarzy, menadżer Jarosław Dymek i junior Kajetan Kupiec.

– Fajnie by było dalej nie przegrywać ligowych spotkań. Zwycięstwa bowiem są bardzo ważne i cieszą nas wszystkich. Ostatnie dni były dla nas bardzo intensywne. W niedzielę (25 czerwca – przyp. red.) wygraliśmy w Toruniu. Później były zwycięstwa w Ekstralidze U24 z Motorem (27 czerwca – przyp.), w czwartej rundzie DPMJ w Opolu (28 czerwca – przyp. red.) no i w PGE Ekstralidze – w zaległym meczu – w Krośnie (29 czerwca – przyp. red.). Tak więc zawodów i zwycięstw po naszej stronie jest dużo. Obyśmy tę passę kontynuowali. Wiemy oczywiście, że czeka nas bardzo ciężki pojedynek. Sparta Wrocław to groźny rywal, lider tabeli, niepokonana w tym roku ekipa. Ale jak to się potocznie, każdy kiedyś musi przegrać. Miejmy nadzieję, że w przypadku drużyny z Wrocławia stanie się tak już w najbliższą niedzielę w Częstochowie – mówił Dymek.

– Szykuję się jak do każdego kolejnego meczu. Wkładam w to 100 % całego siebie. Zdaje sobie sprawę, że Bartłomiej Kowalski (lider wrocławskiej formacji juniorskiej – przyp. red.) jest aktualnie w dobrej formie. Niedawno udało mi się jednak z nim wygrać na jego domowym torze we Wrocławiu (trzecia runda DMPJ – przyp. red.). Mam nadzieję, że podobnie będzie i tym razem. Nie będzie to na pewno łatwy mecz. Wrocławianie mają serię nieprzegranych potyczek. Będziemy dążyć do tego, żeby zatrzymać tę ich passę. Tym bardziej więc szykujemy się na to starcie i mocno trenujemy. Poczynimy starania, żeby spasować się odpowiednio z motocyklami. Żeby już od pierwszego biegu wypracowywać sobie przewagę nad drużyną z Wrocławia. Trzeba jak najmocniej pracować, żeby zdobyć jak najwięcej punktów – stwierdził z kolei Kupiec.

Tauron Włókniarz Częstochowa:
9. Leon Madsen
10. Maksym Drabik
11. Kacper Woryna
12. Jakub Miśkowiak
13. Mikkel Michelsen
14. Szymon Wolski
15. Franciszek Karczewski
16.

Betard Sparta Wrocław
1. Piotr Pawlicki
2. Daniel Bewley
3. Artiom Łaguta
4. Tai Woffinden
5. Maciej Janowski
6. Bartłomiej Kowalski
7. Mateusz Panicz
8.

 

Norbert Giżyński

Foto. Grzegorz Przygodziński

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *