DWIE KORONY NATALII GRZYB W CZECHACH


Dwa ZŁOTE medale zdobyła Natalia GRZYB zawodniczka LUKS Jedynka Cz-wa/ABRM Poczesna w Oliver Czech Para-Badminton Open 2022, które odbyły się w minioną niedzielę 8 maja w Rousinov koło Brna.

Podopieczna trenera Pawła Wiśniewskiego z LUKS Jedynka tytuły MISTRZA CZECH wywalczyła w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej z koleżanką z Kadry Narodowej Parabadmintona Anną Wolny z Imielina. W grze mieszanej ubiegłoroczny partner Natalii Lukas Kyncl z Czech zagrał z A. Wolny i nasza mistrzyni grając z Łukaszem Dąbrowskim z Kędzierzyna Koźle zdobyła brązowy medal.
Dwa tytuły Mistrza Czech z 2021 roku Natalia obroniła w singlu i w deblu potwierdzając tym samym swoją dominację i pozycję polskim Parabadmintonie. Trzeci raz z rzędu jest niepokonana.
Natalia podczas zawodów rozegrała 6 pojedynków w tym 13 setów, 391 wymian, z czego 241 wygranych.
– To był nasz ostatni sprawdzian przed ważnymi Otwartymi Mistrzostwami Bahrajnu, na które leci z Kadrą Narodową Parabadmintona, na których Natalia zdobędzie doświadczenie w rywalizacji z najlepszymi na świecie oraz otrzyma międzynarodową klasyfikację do którejś kategorii z WH. Dzięki niej będzie mogła rywalizować na turniejach pod egidą Badminton World Federation.

 

 
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *