Spod siatki/ Eco- Team AZS i Silesia wygrywają swoje mecze. „Czanka” znów przegrała

Seria zwycięstw Eco Team AZS-u Stoelzle Częstochowa trwa. W sobotę (11 marca) „Biało- Zieloni” wygrali czwarty mecz z rzędu za trzy punkty w 19 kolejki 2. grupy II- ligi mężczyzn. W tym samym dniu zagrały KS Silesia Częstochowianka i KS Sorella Częstochowianka. Siatkarki Silesii podtrzymały swoją dobrą passę, które wygrały ostatnie siedem spotkań. Na przeciwległym biegunie znajdują się zawodniczki Anity Krzyczmonik, ponieważ poniosły dwudziestą porażkę w sezonie.

Podopieczni Wojciecha Pudo nie mieli większych problemów z ograniem Bielawianki Ester 3:0.  W pierwszej partii goście nawiązali walkę z gospodarzami, ale ostatecznie to miejscowi okazali się lepsi i wygrali 25:21. W kolejnych odsłonach siatkarze spod Jasnej Góry się rozkręcali wygrywając 25: 17 i 25:14.

Eco Team AZS Stoelzle Częstochowa- Bielawianka Ester 3:0 (25:21, 25: 17, 25:14)

Drużyna z Świdnicy zaczęła mecz z wielkim animuszem przeciwko Silesii, która jest wiceliderem 3. grupy II-ligi Kobiet. Animusz gospodyń przyczynił się do ich zwycięstwa 25:22. Zawodniczki Urszuli Jędrys- Szynkiel rozkręcały się, a świdniczanki opadały z sił i popełniały błędy, w efekcie częstochowianki wygrały seta 12:25.  W trzeciej partii gra z obu stron była bardzo wyrównana, ale to Silesia okazała się lepsza. Na tablicy widniał rezultat 24:26.  MKS próbował walczyć w secie nr 4 z częstochowiankami, lecz bezskutecznie, bowiem przyjezdne zwyciężyły 21:25. Wyjazdowe zwycięstwo spowodowało, że częstochowska ekipa traci wyłącznie jeden punkt do lidera, którym jest NTSK AZS PANS Komunalnik Nysa.

MKS Bramdor Volley Świdnica- KS Silesia Częstochowa 1:3 ((25:22, 12:25. 24:26, 21:25)

W przeciwieństwie do Eco- Team AZS-u i Silesii Częstochowianka przegrywa mecz za meczem w tym sezonie. Miało to potwierdzenie w starciu przeciwko Karpatom Krosno. Gospodynie próbowały podjąć rękawice w pierwszym secie, ale podjęcie walki na niewiele się zdało, ponieważ krośnianki wygrały 21: 25.  Zarówno drugi, jak i trzeci set należał do Karpat o czym świadczą wyniki 16: 25 i 14:25. „Czanka” ma nadal na koncie dziewięć „oczek”, co powoduje, że zajmują ostatnią pozycję w 1. Ligi Kobiet.

KS Sorella Częstochowianka- Karpaty Krosno- Glass PANS Krosno 0:3 (21:25, 16:25, 14:25)