Architekt z Żarek laureatem Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego


Tomasz Ulman, – autor m.in. projektu przebudowy Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach, został laureatem Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków w kategorii „Wykonawca”.

Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków przyznawana jest od 2010 r. osobom fizycznym lub prawnym (z wyłączeniem muzeów) za wybitne osiągnięcia w zakresie ochrony zabytków na terenie województwa śląskiego i opieki nad nimi.
Tomasz Ulman, architekt z Żarek, aktywny członkiem Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział w Częstochowie. Specjalizuje się w projektach z zakresu konserwacji zabytków. Ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach, Wydział Architektury oraz studia podyplomowe, dwusemestralne Konserwacji Zabytków Architektury i Urbanistyki. Tematem pracy dyplomowej była Rewaloryzacja Starego Miasta w Częstochowie.
– Tomasz Ulman pochodzi z Żarek i tu mieszka, wykonał projekty dla wielu obiektów zabytkowych na terenie województwa śląskiego, szczególnie w północnej części. Znaczna część została zrealizowane, a niektóre z nich zostały docenione w ramach konkursów – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Ze względu na fakt, iż Tomasz Ulman działa nie tylko lokalnie, ale ma również osiągnięcia w innych gminach w woj. śląskim, został zgłoszony do nagrody Marszałka Województwa Śląskiego.
Młody architekt jest autorem rewitalizacji rynku w Olsztynie, który został nagrodzony w kategorii “produkt i usługa budowlana” w konkursie “Jurajski Produkt 2012 roku”, zorganizowanym przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Częstochowie oraz I miejsce w konkursie SARP na zagospodarowanie rynku
Wykonał projekt budowlany remontu elewacji zabytkowego klasztoru, krużganków wraz z bramą i dzwonnicą oraz muru otaczającego zabytkowy dziedziniec – Klasztor S.S Dominikanek Klauzurowych w Św. Annie oraz projekt remontu elewacji Kościoła parafialnego w Żarach. Opracował projekt remontu ogrodzenia, a także projekt zagospodarowania terenu cmentarza grzebalnego w Żarkach.
Jest autorem dokumentacji dla budowy punktu widokowego przy alei Hugo Kołłątaja w Będzinie wraz z zagospodarowaniem wejść do podziemi. Architekt zrealizował dwa poważne projekty dla rodzinnego miasteczka. Jeden to Przebudowa dawnej synagogi w Żarkach na potrzeby Domu Kultury
– Drugi to przebudowa Starego Młyna pod potrzeby Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach. Obiekt został uznany jako jeden z najlepszych w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego w 2016 r. – dodaje burmistrz Klemens Podlejski.
Gratulujemy projektantowi i życzymy jeszcze wielu interesujących realizacji.

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *