Z RAPORTÓWKI POLICJANTA


W miniony weekend na drogach Częstochowy i okolic doszło do 50 kolizji i dwóch wypadków drogowych, gdzie dwie osoby zostały ranne. Policjanci zatrzymali 21 nietrzeźwych kierujących.
W piątek około godziny 08.25 w Częstochowie 29-letnia częstochowianka, kierująca samochodem m-ki Ford Ka, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Kobieta odniosła obrażenia ciała.

W niedzielę około godziny 8.00 w Puszczewie, nieustalony kierujący samochodem osobowym zmusił motorowerzystę do wjechania do rowu. Motorowerzysta doznał obrażeń ciała.

NIEPROSZENI DO KIESZENI. Zbliżają się wakacje. Niestety, to czas kiedy przybywają do miasta kieszonkowcy. W miniony piątek nieznany sprawca okradł jadącą autobusem, 42-letnią częstochowiankę. Kobieta straciła portfel z dokumentami i pieniędzmi. W sobotę około godziny 11.00 na ryneczku przy ulicy Wyzwolenia w podobny sposób kieszonkowiec okradł 57-letnią kobietę. Dziewięć godzin później portfel i dokumenty „wyparowały” również młodemu mężczyźnie, idącemu ulicą Wolności.

19 czerwca
Z ŁAPAMI NA WŁADZĘ. Około godziny 22.00 częstochowscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań przy ulicy Niepodległości. Na miejscu zastali awanturującego się 30-latka, który na widok funkcjonariuszy wpadł w szał i rzucił się na jednego z nich. Zatrzymany usłyszał zarzuty znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjantów.

21 czerwca
GARAŻOWNICY. Po godzinie 06.00 do jednego z garaży przy ulicy Sosabowskiego włamało się trzech mężczyzn. Złodzieje, po przepiłowaniu kłódki dostali się do środka, skąd wynieśli trzy rowery i odzież łącznej wartości ponad 4500 zł. Tuż po akcji rabusie w wieku od 27 do 30 lat wpadli w ręce policji. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat więzienia.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *