Akcja #40milionowSerc bez Częstochowy


Od Fundacji “Pomaganie Jest Trendy” otrzymaliśmy komunikat o rezygnacji ze wsparcia  dla szpitalnego oddziału Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Częstochowie, którego celem miało być zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i ich Mam. Decyzja fundacji, jak nas poinformowano, jest koniecznością z uwagi na odmowę uczestnictwa w projekcie Prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.

 
UZASADNIENIE Fundacji:
    Wsparcie zabezpieczające dzieci i Mamy przed koronawirusem w polskich szpitalach, zgodnie z założeniami projektu “40 milionów serc” dedykowane jest wyłącznie dla szpitali w wybranych przez zarząd miastach, w których włodarze włączają się do projektu poprzez nagranie dwóch wersów do bajkowego spotu informującego o projekcie, w którym włodarze 15 polskich miast zachęcają do pomocy. Decyzja Pana Prezydenta niestety wyklucza możliwość wsparcia noworodków i ich mamy, ale należy podkreślić, że wyrażamy  pełne zrozumienie dla decyzji Prezydenta w tym ciężkim czasie, liczymy jednocześnie, iż taką pomoc w Częstochowie (o ile będzie potrzebna), będziemy mogli zapewnić w roku przyszłym.
    Lista miast zaproszonych oraz raport zaangażowania włodarzy, publikowany będzie od 1 grudnia na profilu fundacji : www.facebook.com/PomaganieJestTrendy
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *