Mistrzostw Województwa Śląskiego w Biegach Przełajowych

Na bardzo trudnej, błotnistej, trasie w Mysłowicach rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Biegach Przełajowych.

Rywalizacja przebiegała we wszystkich kategoriach wiekowych, a w gronie ponad 400 uczestników wystartowało 25 biegaczy CKS Budowlani Częstochowa. Nasi zawodnicy spisali się znakomicie zdobywając 6 medali. Na najwyższym stopniu podium w kategorii juniorów młodszych stanął Michał Piątek, który zwyciężył na dystansie 4 km z przewagą ponad 200 metrów nad przeciwnikami. Srebrny medal w kategorii juniorów na dystansie 5 km zdobył Jakub Mrożek, a w tej samej kategorii tylko na dystansie 3 km Jan Sitkowski wywalczył medal brązowy. Również dwa medale zdobyli biegacze CKS w kategorii seniorów. Po bardzo pasjonującej walce na dystansie 6 km srebro zdobył Rafał Formicki, a Oliwier Mutwil uplasował się na 3 pozycji. Szósty medal dla CKS wywalczyła Natalia Kowalska, która na dystansie 3 km uplasowała się na 3 pozycji. Pozostałe wyniki zawodników CKS. W kategorii seniorów: 9 miejsce Dominik Klimek – 6000 m, w kategorii juniorów młodszych: 8 miejsce Konrad Simiński – 3 km, 10 miejsce Jakub Szymczak – 4 km, 11 miejsce Dawid Kiszka – 4 km, 12 miejsce Aleksandra Stupała – 2 km. W kategorii młodzików: 6 miejsce Kacper Obrzut – 3 km, 7 miejsce Radosław Porada – 3 km, 9 miejsce Sandra Cendrowska – 2 km, 13 miejsce Olga Droś – 2 km, 15 miejsce Anna Lizińska – 1 km, 39 miejsce Katarzyna Mońka – 1 km. W kategorii dzieci starszych: 5 miejsce Mateusz Mądry – 1 km, 7 miejsce Martyna Cendrowska – 1 km, 8 miejsce Tymoteusz Jura – 1 km, 17 miejsce Julia Trąbczyńska – 1 km, 27 miejsce Julia Kubik – 1 km, 44 miejsce Emilia Sanders – 1 km. W Kategorii dzieci młodszych: 4 miejsce Zuzanna Gradoń – 600 m, 26 Karolina Drzewiecka – 600 m.
Zawody te były równocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych ( 23.03 ) w Olszynie. Zakwalifikowała się tam bardzo liczna grupa zawodników CKS. Juniorzy młodsi: Natalia Kowalska – 3 km, Michał Piątek – 5km, Konrad Simiński – 3 km, Jakub Szymczak – 3 km, Dawid Kiszka – 5km. W kategorii juniorów: Jakub Mrożek – 6 km, Jan Sitkowski – 3 km, oraz seniorzy: Rafał Formicki – 10 km, Oliwier Mutwil – 4 km, Łukasz Grajcar – 10 km, Piotr Pałka – 10 km i Karol Grabowski – 4 km.