Camping Oleńka ciągle zamknięty


Karawaning w czasie pandemii cieszy się rosnącym zainteresowaniem i dużym powodzeniem. Ta forma wypoczynku jest bowiem nie tylko atrakcyjna, ale i bezpieczna. Kampingi w całej Polsce działają z zachowaniem reżimu sanitarnego lub przygotowują się właśnie do otwarcia sezonu. Ale w Częstochowie położony tuż pod Jasną Górą kamping ,,Oleńka” pozostaje nieustająco zamknięty. – Dlaczego pomimo rozpoczynającego się sezonu częstochowski kamping jest nieczynny? – pyta radna PiS Katarzyna Jastrzębska.

 – Camping “Oleńka”, który przez lata cieszył się bardzo dobrą opinią i zdobywał tytuły “Mister Camping”, z niewyjaśnionych przyczyn pozostaje zamknięty od 2020 roku. Z informacji jaką uzyskałam telefonicznie wynika, że nie będzie otwarty, ale ciężko powiedzieć dlaczego – mówi radna Katarzyna Jastrzębska.

,,Oleńka” to camping, od lat chętnie odwiedzany przez turystów z Polski i zza granicy. Teraz, niestety, nie mogą skorzystać z usług tego ośrodka i odjeżdżają z kwitkiem, korzystają z parkingów jasnogórskich lub po prostu omijają Częstochowę. Szkoda, że atrakcyjny obiekt, który przez wiele lat przyciągał uczestników zlotów miłośników karawaningu, był częścią bazy noclegowej dla pielgrzymów, miejscem imprez i stanowił bardzo ważny element różnorodności w ofercie turystycznej mapy Częstochowy dzisiaj świeci pustką .
Radna Katarzyna Jastrzębska pyta:
❓Dlaczego zaniedbuje się i rezygnuje się z tak wartościowej cząstki miasta?
❓Dlaczego kolejny obiekt doprowadzany jest do ruiny i upadku?
❓Czy to może element jakiejś większej układanki, mającej związek z podjętą przed laty decyzją o wycięciu kilkudziesięciu ogromnych drzew i oddaniu przepięknego terenu hotelowi ?
❓Czy atrakcyjna lokalizacja okaże się przekleństwem “Oleńki” i doprowadzi do – kolejnego już w Częstochowie – pozbywania się miejskiego dziedzictwa na rzecz prywatnych inwestorów?
Gazeta Częstochowska też zapytała magistrat o plany w sprawie uruchomienia campingu.
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *