Półfinały eliminacji Grand Prix 2015

W sobotę 21 czerwca br. w Częstochowie rozegrano półfinał eliminacji Grand Prix na rok 2015. Zawody wygrał Kenneth Bjerre. Duńczyk w biegu dodatkowym pokonał Przemysława Pawlickiego, a także Patryka Dudka, którzy na mecie zameldowali się odpowiednio na drugiej i trzeciej lokacie. W wyścigu tym brał udział także Cameron Woodward. Australijczyk zajął czwarte miejsce.

Awans do finału wywalczyli ponadto: Nicolai Klindt, Mads Korneliusen i Jason Doyle. Miano rezerwowego zyskał Chris Harris. Słabo spisali się pozostali Polacy – Adrian Miedziński był dziesiąty, zaś młodszy z braci Pawlickich, Piotr – czternasty.

W tym samym czasie rozegrano półfinał tych rozgrywek w Gorican, gdzie tryumfował Hans Andersen. Drugi stopień podium przypadł Linusowi Sundstroemowi, który w gonitwie barażowej wygrał z Januszem Kołodziejem. Drugi z Polaków Maciej Janowski zajął czwartą lokatę. W turnieju wystartował zawodnik KantorOnline Viperprint Włókniarza Częstochowa, Peter Kildemand, który zdołał wywalczyć szóste miejsce. Przepustkę do finałowego Grand Prix Challenge w Lonigo (20 września) zdobyli także Thomas H. Jonasson oraz Matej Zagar. Rezerwowym w finale będzie Martin Smoliński.