,,Stop podwyżkom od lipca”


Częstochowscy radni Prawa i Sprawiedliwości włączyli się aktywnie do akcji zbierania podpisów pod projektem ustawy PiS ,,Stop podwyżkom od lipca”.

 

16 maja na tzw. ,,kwadratach” odbyła się konferencja radnych częstochowskich Prawa i Sprawiedliwości w ramach kampanii PiS ,,Stop podwyżkom od lipca”. Przewodniczący Klubu PiS Artur Warzocha zaprosił mieszkańców Częstochowy do składania podpisów pod projektem ustawy przygotowanej przez PiS, mającej na celu niedopuszczenia do drastycznych podwyżek za energię elektryczną i gaz, które od lipca chce wprowadzić obecny rząd. – Te podwyżki znacząco obciążą domowe budżety i temu się sprzeciwiamy. Podpisy można składać w biurach parlamentarzystów – mówił Warzocha.

W konferencji udział wzięli: senator Ryszard Majer, radni: wiceprzewodnicząca Rady Miasta Monika Pohorecka, Karolina Kowalska,  Beata Struzik, Alan Piotrowski, Artur Warzocha, Piotr Wrona.

15 maja Sejm większością głosów koalicji rządzącej przegłosował ustawę o podwyżkach prądu i gazu, ale jak zapewniają radni, jeszcze nic straconego. Pospolite ruszenie obywateli i poparcie projektu ,,Stop podwyżkom od lipca” może zmienić decyzję rządzącej koalicji.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *