Pięć medali wywalczyli częstochowscy bokserzy

W dniach 18-20 marca br. w Rajczy odbyły się Mistrzostwa Śląska w Boksie Olimpijskim.
Z Klubu Sportowego “Start” w Częstochowie w Mistrzostwach uczestniczyło sześciu zawodników, i aż pięciu z nich wróciło z medalami.

Patryk Kluska (ubiegłoroczny Mistrz Polski Młodzików) w kategorii kadet, waga +80kg w finałowej walce pokonał jednogłośnie Patryka Pasierbka z KS Bielsko Beskidy i zdobył złoty medal.
Bartłomiej Gawron, kategoria junior, waga 92kg, zdobył srebrny medal. Paweł Borowski, kategoria junior, waga +92kg, zdobył brązowy medal.
Jakub Poroszewski, kategoria młodzieżowiec, waga +92kg, zdobył brązowy medal. Tomasz Skoczylas, młodzieżowiec, waga 63,5kg, zdobył brąz.

Bokserów do startu w Mistrzostwach przygotował trener Grzegorz KrawczyK.

Jest to niebywały sukces naszych zawodników, ponieważ w Mistrzostwach wzięło udział 141 zawodników z 29 klubów z województwa śląskiego.