Święto Niepodległości w Koniecpolu


W Gminie Koniecpol obchody Narodowego Święta Niepodległości obchodzono na różnych płaszczyznach.

 

 

Uroczystości odbyły w kościele, w miejscach pamięci narodowej, w przedszkolach, szkołach, w domu kultury, a także na sportowo. Oficjalne obchody rozpoczęła Msza św. w kościele pw. św. Michała Archanioła, po popołudniu miała miejsce wieczornica w Centrum Społeczno-Kulturalnym, przygotowana przez Szkołę Podstawową nr 2 w Koniecpolu we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1, na którą serdecznie zapraszał Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol Ryszard Suliga.

W Przedszkolu nr 1 z okazji Narodowego Święta Niepodległości dzieci przedstawiły wspaniale przygotowany program artystyczny. Urząd Miasta i Gminy Koniecpol reprezentował dyrektor Dariusz Saternus.

Koniecpolski Biegu Niepodległości organizowany przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie, Nadleśnictwo Koniecpol oraz Urząd Miasta i Gminy Koniecpol ze Szkoła Podstawową nr 2 przyciągnął wielu patriotów, chcących uczcić niepodległość także na sportowe. Do biegu stanęły niemowlaki w wózkach, które pchali tatusiowie, osoby starsze i młodzież, czyli każdy kto miał na to ochotę. Dystans biegu wynosił 2 km dla kobiet, 4 km dla mężczyzn i 600 m dla dzieci, a trasa przebiegała przez koniecpolski las.

Foto: koniecpol-info

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *