BONA FIDE. Rowery dwa


Mieszkańcy Częstochowy od kilku miesięcy mają mocne powody do narzekania. Źródłem tego stanu są oczywiście zakorkowane ulice – efekt przeciągających się w nieskończoność remontów, a w ślad za tym, wprowadzane doraźnie dość dziwne i niezrozumiałe dla kierowców regulacje ruchu drogowego.

 

Nie jest to ani komfortowa sytuacja, ani tym bardziej zdrowa. Stanie w korku na tzw. gazie to dodatkowe obciążenie dla czystości powietrza, a ta w naszym mieście nie odnotowuje wysokich standardów.

Troską o dobry klimat w Częstochowie próbuje się wykazać Centrum Usług Komunalnych. Nie tak dawno CUK opublikował ogłoszenie, że chce zakupić dwa rowery, i co ważne – w stonowanym kolorze. W ogłoszeniu czytamy: „Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie zwraca się z prośbą o przedstawienie oferty cenowej na dostawę 2 szt. Rowerów elektrycznych (…) Kolor stonowany – odcienie szarości lub beży. Wyklucza się kolory jaskrawe o intensywnej barwie”.

Któż dostąpi zaszczytu dosiadania tych elektrycznych, wysmakowanych rumaków? Czyżby sztandarowi eko w Częstochowie: naczelnik CUK i radny SLD w jednej osobie Tomasz Kot i prezydent Krzysztof Matyjaszczyk? Tylko dlaczego szare? I dlaczego tylko dwa?

URSZULA GIŻYŃSKA

Podziel się:

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *