Raków powiększa przewagę

PIŁKA NOŻNA III LIGA

Częstochowski Raków po szóstej kolejce spotkań umocnił się na pozycji lidera swojej grupy trzeciej ligi. Wygrywał w Katowicach z tamtejszym Rozwojem 3:0, co przy porażce 2:3 wicelidera Polonii Słubice ze Skalnikem Gracze, daje częstochowskiej drużynie aż 5 punktów przewagi nad najlepszym z pozostałych trzecioligowców.

Pierwsza połowa spotkania nie zapowiadała szczęśliwego dla podopiecznych trenera Olbińskiego finału. Wystarczy wspomnieć, że przez 45 minut częstochowianie nie oddali ani jednego celnego strzału w kierunku bramki rywala. Całe szczęście nie pozwolili piłkarzom Rozwoju na rozwinięcie skrzydeł. Sytuacja diametralnie zmieniła się po wznowieniu gry. Już dwie minuty po gwizdku sędziego Raków prowadził 1:0. Autorem pierwszego gola dla czerwono-niebieskich był Damian Sołtysik, który po dokładnym podaniu od Piotra Bańskiego oddał na celny strzał.
Katowiczanie zawzięcie próbowali odrobić straty. Częstochowianie również nie zamierzali zadowolić się jednobramkowym prowadzeniem. Mecz nabrał rumieńców. Rywalizacja była niezwykle zacięta, kibice byli świadkami wspaniałej walki. Na kwadrans przed końcem, za drugą żółtą kartkę, plac gry opuścił piłkarz miejscowej drużyny – Krzysztof Buffi. Osłabienie katowiczan bezwzględnie wykorzystali przyjezdni. Którzy najpierw w 77. minucie gry, za sprawą Miłosza Bieleckiego (techniczny lekki strzał) zdobyli drugą bramkę, a następnie w końcówce spotkania z rzutu karnego (faul na Sołtysiku) ustalili wynik spotkania na 3:0. “Jedenastkę” z powodzeniem wykorzystał Maksymilian Rogalski.
Po sześciu kolejkach częstochowski zespół pozostaje bez porażki na koncie. Przypomnijmy, że czerwono-niebiescy pięciokrotnie wygrywali, jeden raz zremisowali. Zdobyli dotychczas 16 goli tracąc zaledwie jedną bramkę. W kolejnym pojedynku zmierzą się, z zajmującą w tabeli drugą pozycje, Polonią Słubice.

Raków wystąpił w następującym zestawieniu: Cyruliński – Rogalski, Trepka, Żebrowski, Kowalczyk (86. Mastalerz), Bielecki (80. Witczyk), Lenartowski (89. A. Pluta), Przybylski, Skwara, Bański (78. Ojczyk), Sołtysik.

Pozostałe wyniki szóstej kolejki: Lechia Zielona Góra – Chrobry Głogów 0:0, MKS Kluczbork – Miedź Legnica 1:1, Polonia Słubice – Skalnik Gracze 2:3, Walka Zabrze – Stilon Gorzów 0:0, Unia Żary – Pogoń Świebodzin 1:1, Koszarawa Żywiec – Dozamet Nowa Sól 1:1, Gawin Królewska Wola – Orzeł Ząbkowice 0:1.