?Dragoni? ponownie najlepsi

Taekwon-do

W dniu 26. lutego w Częstochowie odbył się I Turniej Eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwon-do.
Jako impreza towarzysząca odbyły się również zawody w kategorii młodzików i kadetów.
W zawodach wzięło udział około 100 zawodników. KS ?Dragon? reprezentowało 16 zawodników: Grzegorz Wożniak, Paula Piotrowska, Julita Błaszkiewicz i Marlena Lech w kategorii młodzików; Magdalena Kowalczyk, Monika Sikora, Joanna Motłoch, Anna Kołodziejska, Katarzyna Piotrowska, Tymoteusz Szwej, Kacper Szwej, Patryk Kosterka, Eryk Kopan, Tomasz Hajduk i Tomasz Dudek w kategorii juniorów młodszych oraz Rafał Zjawiński w kategorii juniorów. Wywalczyli oni łącznie 23 medale, w tym 9 złotych, 6 srebrnych i 8 brązowych. KS Dragon zajął I miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów, wyprzedzając Częstochowską Akademię Taekwon-do i MUKS Skałka Świętochłowice.
Kapitalnie zadebiutowała w kategorii juniorów młodszych Magdalena Kowalczyk, która zwyciężyła w konkurencji technik specjalnych, a w konkurencji układów i walk do 53 kg była trzecia. Kowalczyk została uznana najlepszą zawodniczką w swojej kategorii wiekowej.
Bardzo dobrze zaprezentował się Tymoteusz Szwej zwycięzca w konkurencji układów oraz walk do 54 kg. Tymek bez większych problemów wygrywał walki eliminacyjne w układach, aby dopiero w finale stoczyć wyrównany pojedynek z kolegą klubowym Erykiem Kopanem. Z dwoma złotymi medalami Szwej został najlepszym zawodnikiem zawodów. Pozostałe złote medale wywalczyli: Paula Piotrowska, Monika Sikora, Anna Kołodziejska, Patryk Kosterka, Eryk Kopan i Tomasz Dudek.
Kolejne turnieje, do których przygotowują się zawodnicy ?Dragona? to Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Starachowicach, który odbędzie się w dniach 4.-5. marca, Międzynarodowy Turniej Taekwon-do ?Presom ? Open 2006? na Słowacji w terminie 11.-12. marca oraz II eliminacje do OOM w Świętochłowicach, zaplanowane na 8 kwietnia.
PAWEŁ MIELCZAREK + foto: Tymoteusz Szwej, najlepszy zawodnik turnieju.