Doroczny zjazd LZS


Kilkudziesięciu zawodników, trenerów i działaczy sportowych zrzeszonych w działających na terenie powiatu częstochowskiego Ludowych Zespołach Sportowych spotkało się 18. lutego w Starostwie Powiatowym na corocznym zjeździe sprawozdawczym.

Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS Krzysztof Smela przedstawił działalność organizacji w 2005 r. i omówił najistotniejsze problemy związane z funkcjonowaniem sportu w naszym powiecie. Spotkanie było okazją do szerokiej dyskusji oraz wręczenia dyplomów i pucharów dla wyróżniających się w ubiegłym roku zawodników, trenerów i działaczy sportowych.
W grupie trenerów nagrody otrzymali: Dariusz Saternus z MLKS “Pilica” w Koniecpolu, Grzegorz Dors z ULKS “Podkowa” Janów, Jacek Wąchała z KS “Dragon” Janów, Waldemar Chwastowski z KS “Polonia” Częstochowa, Artur Rybaniec z gminy Mykanów, Henryk Pałasz z “Grom – Złota Dama” Poczesna, Anna Dylczyk z Kłomnic, Ryszard Sobala z GLKS “LOT” Konopiska, Marcin Łapacz z WLKS “Kmicic”.
Wśród działaczy na wyróżnienia zasłużyli: Dariusz Belka z MLKS “Pilica” Koniecpol, Jacek Wiśniewski z gminy Przyrów, Tadeusz Dumin z LKS “Metal” Rzeki Kłomnice, Stanisław Rorat z gminy Kruszyna, Teresa Ślęzak z KS “Polonia” Częstochowa, Zdzisław Gębski z gminy Mykanów, Krzysztof Toczko z WLKS “Kmicic”, Edward Trzepizur z GLKS “LOT” Konopiska i Jerzy Wójcik z LKS “Orkan” Rzerzęczyce.
Najlepszymi zawodnikami roku 2005 byli: Błażej Nowak z MLKS “Pilica” Koniecpol, Aleksandra Płonicka z ULKS “Podkowa” Janów, Martyna Kisiel z KS “Dragon” Janów, Paulina Milka z KS “Dragon” Janów, Zdzisław Synoradzki z KS “Dragon” Janów, Damian Makowski z KS “Polonia” Częstochowa, Tomasz Makowski z KS “Polonia” Częstochowa, Damian Purgal KS “Polonia” Częstochowa, Lech Palutkiewicz z gminy Mykanów, Justyna Kuna z ULKS Witkowice, Ewa Dederko z WLKS “Kmicic”, Sara Rakowska z WLKS “Kmicic”, Sebastian Rajek z GLKS “LOT” Konopiska i Adam Kowalik z LKS “Orkan” Rzerzęczyce.
Uczestniczący w zjeździe starosta Mieczysław Chudzik przedstawił zebranym informację na temat środków przekazywanych z budżetu powiatu na kulturę fizyczną i sport w naszym powiecie. W roku ubiegłym była to kwota 75 tys. zł, z czego Powiatowe Zrzeszenie otrzymało 23 tys. zł na organizację imprez powiatowych, Powiatowy SZS – 15 tys. zł na organizację imprez dla szkół, LKS “Gold-Start” Częstochowa – 3,5 tys. zł na organizację Mistrzostw Powiatu w szachach. Ponadto powiat wsparł finansowo udział w imprezach ogólnopolskich zespołów: KS “Dragon” Janów (4,5 tys. zł), LUKS Konopiska (3,5 tys. zł) i MKS “Dwójka” Blachownia (1,5 tys. zł). Pozostałe 24 tys. zł wydatkowano na dofinansowanie imprez (o zasięgu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim) organizowanych przez kluby sportowe (nagrody, puchary itp.). W budżecie powiatu na 2006 r. na kulturę fizyczną i sport zaplanowano 80 tys. zł.

R

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *