Herkules Cup 2014

Akademia Sportowa z Lublińca triumfowała w rozgrywanym w hali sportowej Zespołu Szkół w Truskolasach XIV Powiatowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Juniorów Młodszych (1998r. i mł.) ?Herkules Cup 2014?.

W turnieju systemem ?każdy z każdym? rywalizowało pięć zespołów z powiatów: częstochowskiego, lublinieckiego i kłobuckiego. O sukcesie podopiecznych Cezarego Białasa zadecydowała wygrana 4:2 w ostatnim turniejowym meczu z Herkulesem Truskolasy. Akademia Sportowa z Lublińca otrzymała w nagrodę puchar ufundowany przez Przewodnicz?cego Rady Gminy we Wręczycy Wielkiej Marka Prubanta. Zwycięsk? drużynę reprezentowali: Michał Grobelny-br, Kacper Burzyk-br, Szymon Klepacz, Dominik Panek, Dawid Szulc, Dominik St?por, Kamil Droński, Kamil Kurowski i Tomasz Michalak.
Drugie miejsce zajęła drużyna UKS-u Raków Częstochowa, która została nagrodzona pucharem dyrektora Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego O?wiaty we Wręczycy Wielkiej Zenona Kudły. Trzecie miejsce wywalczył Herkules Truskolasy (trener Stanisław Wrzesiński), czwarte Olimpia Truskolasy (trener Marcin Zalewski), która jako jedyna 1:0 wygrała z pó?niejszym triumfatorem, czyli lublinieck? Akademi? Sportow?. Na pi?tym miejscu uplasowała się Oksza Łobodno (trener Tomasz Kasprzyk). Najlepszym strzelcem jubileuszowego turnieju (8 bramek) był go?cinnie występuj?cy w barwach Herkulesa Mateusz Pi?niak, który na co dzień reprezentuje barwy Płomienia Przystajń. Organizatorzy i trenerzy najlepszym piłkarzem wybrali Kamila Drońskiego (AS Lubliniec), bramkarzem Krzysztofa Kierata (Olimpia), a najlepszym zawodnikiem miejscowego Herkulesa Marcela Hendzlika. Triumfatorzy klasyfikacji indywidualnych zostali nagrodzeni pami?tkowymi statuetkami i dyplomami. Głównym organizatorem halowego turnieju był obchodz?cy jubileusz 15-lecia (1999-2014r.) istnienia Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Herkules Truskolasy działaj?cy przy miejscowym Zespole Szkół, a współorganizatorami Powiatowe Zrzeszenie LZS w Kłobucku, Gmina Wręczyca Wielka i Zespół Szkół im. St. Ligonia w Truskolasach.