Turniej ,,Dla Niepodległej”


17 grudnia w Hali Sportowej w Poczesnej miało miejsce wydarzenie sportowo-patriotyczne pod nazwą Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Badmintona i Parabadmintona „DLA NIEPODLEGŁEJ”, pod honorowym patronatem Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Posła na Sejm RP Szymona Giżyńskiego i Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy. Patronat medialny objęła Gazeta Częstochowska z Redaktor Naczelną Urszulą Giżyńską na czele. Organizatorem, inicjatorem i  pomysłodawcą corocznych edycji zawodów jest nauczyciel, specjalista ds. sportu, prezes i trener Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Częstochowa/ABRM Poczesna Paweł Wiśniewski. Turniej odbył się pod hasłem  „WOLNI OD NAŁOGÓW” 

 

Podczas otwarcia po odśpiewaniu przez zebranych hymnu Polski do wszystkich uczestników zawodów został odczytany list od Sekretarza Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Posła Szymona Giżyńskiego. W liście Minister podziękował za zaproszenie i za możliwość patronowania wydarzeniu, gdzie współzawodnictwo sportowe łączone jest z ideą integracji z osobami z niepełnosprawnością. Podkreślił, iż tego rodzaju inicjatywy to ważne aspekty życia społecznego, budujące wzajemną estymę i życzliwość. Podziękował również za krzewienie idei patriotycznej wśród młodych i starszych poprzez sport.

Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma odniósł się do sytuacji na Ukrainie i do tego, że niepodległość i wolność to nie jest coś dane raz na zawsze, ale cały czas trzeba dbać i pielęgnować te wartości.

Organizatorem zawodów był LUKS Jedynka Cz-wa/ABRM Poczesna, a współorganizatorem SP w Poczesnej i Gmina Poczesna. Wsparcia udzieliło również Ministerstwo Sportu i Turystyki i Parafiada. Na początku z racji tego, że niedawno był Św. Mikołaj wszyscy uczestnicy otrzymali paczki ze słodkościami i upominkami. Podczas imprezy działała bar-kawiarenka, gdzie można było coś zjeść i napić się ciepłego napoju, a sędzią głównym był Maciej Żmudziński z KR-S TKKF „Hutnik”, który po weryfikacji zgłoszeń ogłosił zasady rywalizacji. Grano do dwóch wygranych setów do 21 punktów systemem „każdy z każdym”. Najlepsi otrzymali puchary do trzeciego miejsca, a wszyscy medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Na zakończenie Paweł Wiśniewski złożył wszystkim życzenia Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku oraz podziękował za wspieranie inicjatyw sportowo-rekreacyjnych, które podejmuje LUKS Jedynka Cz-wa/ABRM Poczesna, Panu Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego  Posłowi na Sejm RP Szymonowi Giżyńskiemu, Wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Śląskiego, Pani Beacie Kocik, Dyrektorowi Departamentu Sportu Panu Pawłowi Rasskowi, Wójtowi Gminy Poczesna Krzysztofowi Ujmie wraz z radnymi z Rady Gminy na czele z Przewodniczącą Iwoną Chołą oraz wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej w Poczesnej z Jadwigą Knapik z pracownikami, wszystkim instytucjom wspierającym turnieje od lat, do których należą m.in.: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Stowarzyszenie Parafiada, Katolickie Stowarzyszenie Sportowe RP, Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Poczesna, inne stowarzyszenia i kluby sportowe i wiele zaprzyjaźnionych osób.

Zwycięzcami zawodów w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

Gra pojedyncza żaków młodszych chłopców U-9:

Bartosz Wiznor (SP nr 1 w Pilicy)

Gra pojedyncza żaków młodszych dziewcząt U-9:

Paulina Michalska (BKS Kolejarz Częstochowa)

Gra pojedyncza żaków chłopców U-11:

Robert Michalski (BKS Kolejarz Częstochowa)

Gra pojedyncza żaków dziewcząt U-11:

Martyna Stelmaszczyk (BKS Kolejarz Częstochowa)

Gra pojedyncza młodzików młodszych chłopców U-13:

Mateusz Szydłowski (BKS Kolejarz Częstochowa)

Gra pojedyncza młodzików młodszych dziewcząt U-13:

Hanna Matuszczak (BKS Kolejarz Częstochowa)

  Gra pojedyncza młodzików dziewcząt U-15

Anna Praska (UKS Junior Wrzosowa)

  Gra pojedyncza młodzików dziewcząt U-15

Julian Piwnicki (BKS Kolejarz Częstochowa)

Gra pojedyncza juniorów młodszych dziewcząt U-17

Marta Małolepsza (UKS Junior Wrzosowa)

         Gra pojedyncza kobiet WH-1/WH-2

Natalia Grzyb (LUKS Jedynka Cz-wa/ABRM Poczesna)

PLAKAT_Zaproszenie 5 2022

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *