“Złote maski”


Nominacje razy trzy

Wśród nominowanych do tegorocznych Złotych Masek, nagród artystycznych przyznawanych przez Marszałka Województwa Śląskiego, znaleźli się także twórcy częstochowskiego teatru.
“Bajka o szczęściu” została nominowana w kategorii: spektakl dla dzieci, Andrzej Sadowski otrzymał nominację za scenografię do “Opowieści gargantuicznych”, Marek Ślosarski za rolę Alfa w “Lękach porannych”.
Złote Maski to nagrody za twórczość teatralną w województwie śląskim, wręczane są z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.
Nagroda ma swoją długą tradycję, w tym roku laury przyznane zostaną już po raz trzydziesty ósmy. Przyznawana jest w następujących kategoriach: aktorstwo – rola kobieca, aktorstwo – rola męska, reżyseria, scenografia, muzyka, choreografia, spektakl roku, spektakl roku dla dzieci. Przyznawana jest także nagroda specjalna.
Andrzej Sadowski otrzymał również wyróżnienie Ministra Kultury i Sztuki za adaptację sceniczną opowiadania Wiesława Dymnego “Skrzyneczka bez pudła” w I Ogólnopolskim Konkursie na Teatralną Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Europejskiej, organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy współudziale Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego i Związku Artystów Scen Polskich.
W ubiegłym roku Złotą Maskę otrzymała Katarzyna Deszcz za reżyserię spektaklu pt. “Iwona księżniczka Burgunda” Witolda Gombrowicza, a częstochowskie spektakle nominowane były w czterech kategoriach.
R

R

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *