Warsztaty plastyczne w częstochowskiej Szkole Podstawowej nr 53. Z miłości do Kresów Wschodnich


7 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie im. Marii Skłodowskiej- Curie przy ul. Orkana 95/ 109 odbyły się warsztaty plastyczne organizowane w ramach projektu „A serce zostało na Kresach”.  To już trzecia edycja projektu.

 

Organizatorami przedsięwzięcia są Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Częstochowie.

Celem projektu jest kultywowanie pamięci o tradycji i kulturze polskich Kresów, budowanie poczucia patriotyzmu od najmłodszych lat, popularyzacja dorobków artystycznych Polaków wywodzących się z Kresów, wzmacnianie świadomości wartości dziedzictwa narodowego, kształtowanie szacunku wobec dokonań kresowian, inspirowanie recytatorów do poszukiwań interpretacyjnych poezji, szerzenie kultury języka, promowanie utalentowanej młodzieży.

Do warsztatów zgłosiły się 23 częstochowskie placówki, a każda z nich była reprezentowana przez dwóch uczniów z klas 4-6; ich zadaniem było namalowanie symbolu kojarzącego się z Kresami na podkoszulkach. Wszystkim placówkom, które wzięły udział w warsztatach wręczano dyplomy, ale wyróżniono tylko trzy. Wyróżnienia odebrały Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima, Szkoła Podstawowa nr 34 im. Aleksandra Fredry oraz Szkoła Podstawowa nr 53 im. Marii Skłodowskiej- Curie. Należy też dodać, że żaden z jurorów nie mógł głosować na uczniów z własnej szkoły.

Dyrektor SP 53 Andrzej Szostek podziękował uczniom za wykonaną pracę, a opiekunom za opiekę i udzielanie podpowiedzi dzieciom. – Oglądając dzieła jesteśmy bardzo zachwyceni waszymi talentami i kreatywnością. Prace pokazują waszą wrażliwość artystyczną oraz wiedzę na temat Kresów – podsumował dyrektor Szostek

Foto: Dawid Gątkowski

Dawid Gątkowski

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *