Świetny weekend w wykonaniu zawodników Nordic Team Częstochowa.

W sobotę, 29 lipca 2023 roku, osiem miejsc na podium w Pucharze Kraju w Żukowie koło Gdańska, a w niedzielę zwycięstwo Daniela Wojtasińskiego w Pucharze Świata w Ałmatach w Kazachstanie.

W Żukowie czwórka naszych zawodników zwyciężyła w swoich kategoriach wiekowych (Agnieszka Pinis, Olga Musiał, Bożena Jurczyńska, Zbigniew Szczęśniak), trójka zajęła drugie miejsca (Jolanta Barczyk, Małgorzata Niedźwiecka, Jan Machowski), a Bogusław Radziejowski wywalczył trzecie miejsce. Tuż za podium uplasowali się Agnieszka Dybeł i Rafał Plewiński.
Niedziela to start Daniela Wojtasińskiego w Pucharze Świata w kazachskich Ałmatach, który zakończył się triumfem naszego zawodnika zarówno w klasyfikacji generalnej na dystansie 5-ciu kilometrów, jak i w kategorii wiekowej.