Wyróżnienia LZS Częstochowa dla Sportowców rozdane!


W czwartkowe popołudnie w Sali Sesyjnej Rady Powiatu Częstochowskiego odbyło się podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego w Powiecie Częstochowskim za rok 2021 w ramach Ludowych Zespołów Sportowych. Wręczono także Wyróżnienia Powiatowego Zrzeszenia LZS w Częstochowie. Warto podkreślić, że młodzi sportowcy skupieni w częstochowskich Ludowych Zespołach Sportowych odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach, sam związek śmiało można określić mianem multi-sportowego.

 

 

Jak mówi Prezes LZS Częstochowa Zdzisław Gębski: Nasi zawodnicy zdobywają medale nie tylko w ramach mistrzostw krajowych, ale równie często międzynarodowych. Z pewnością mogę stwierdzić, że mamy pełen wachlarz dyscyplin sportowych zaczynając od oczywistych i bardzo popularnych jak siatkówka, piłka nożna czy sporty walki, aż po szermierkę, szachy czy modelarstwo. Wśród nas są również zawodnicy niepełnosprawni, którzy brali udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. Te wszystkie sukcesy nie byłyby możliwe gdyby nie zaangażowanie klubów, ale przede wszystkim trenerów, zawodników i ich rodzin. Sport jest jedną z niewielu dziedzin ludzkiego życia, która łączy bez względu na inne czynniki. Potrzebą społeczną jest umasowienie sportu. Obecnie sport ma wiele różnorodnych form. Jego kulturowe znaczenie przejawia się w globalnym zasięgu, jest on najpopularniejszą formą kultury w ogóle. Dlatego bardzo ważne jest docenianie środowisk inicjujących wydarzenia sportowe i stwarzanie warunków rozwoju. Jeszcze raz dziękuję wszystkim!

Udział w wydarzeniu wzięli przedstawiciele Powiatu Częstochowskiego, Starosta Częstochowski Krzysztof Smela, Wicestarosta Jan Miarzyński, Przewodniczący Rady Powiatu Częstochowskiego Andrzej Kubat oraz Anna Dziewior zastępca Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu. Władze Powiatu Częstochowskiego od lat priorytetowo traktują kwestie wspierania środowisk sportowych. To ważny czynnik wspierania rozwoju dzieci i młodzieży, ale też integracji lokalnej społeczności. Jak podkreślił Starosta Smela: największym bogactwem Powiatu Częstochowskiego jest jego kapitał społeczny, wspaniali i gotowi do działania mieszkańcy.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *