Sportowe zwycięstwa CKS Budowlani w Altötting

W miniony weekend w Bawarskiej miejscowości Altötting (Niemcy)startowali zawodnicy reprezentujący Częstochowę.

W miniony weekend w Bawarskiej miejscowości Altötting (Niemcy)startowali zawodnicy reprezentujący Częstochowę. Zawody miały charakter biegu ulicznego. Nasi zawodnicy biegali na dystansie 3,3 km. Wśród kobiet 1 miejsce wywalczyła Natalia Kowalska – CKS Budowlani Częstochowa, a na drugiej pozycji finiszowała Ewa Kłosińska z City Cross Częstochowa, która w swej kategorii wiekowej zajęła pierwsze miejsce. W tym samym biegu i w tej samej kategorii wiekowej na 3 pozycji linię mety pokonała Olga Przybylik City Cross Częstochowa. W biegu mężczyzn na dyst. 3,3 km w klasyfikacji generalnej wygrał Jakub Mrożek. W biegu na dystansie 10 km 6 lokatę w swojej kategorii wiekowej zajął Marcin Dobrzański, reprezentujący Urząd Miasta Częstochowy. Ekipa z Częstochowy zwiedzała także zabytki sakralne i historyczne oraz została przyjęta na oficjalnym spotkaniu u burmistrza miasta Altötting Herberta Hofauera. Altötting to miasto zaprzyjaźnione z Częstochową, do którego rocznie przybywa ponad milion pielgrzymów. W tym roku mija 21 rocznica współpracy między tymi miastami.