,,Rumcajs” zaprasza


Najstarszy polski Dyskusyjny Klub Filmowy czyli częstochowski “Rumcajs” zaprasza na pierwszy pokaz nowego sezonu. Już 67 w historii Klubu!

 

Start 3 października. – Ponieważ jest to zarazem pierwszy poniedziałek miesiąca, zgodnie z tradycją zaczynamy od pokazu filmu dokumentalnego. O godz. 17.30 pokażemy film dokumentalny Wytwórni KAS Film „Częstochowa lata 80. XX wieku”. Wstęp wolny! – informuje Krzysztof Kasprzak.

Proponowany dokument jest kontynuacją poprzedniego obrazu filmowego „Częstochowa lata 70. XX wieku”. Wydarzenia które tym razem będziemy mieli okazję zobaczyć, dotyczą całej dekady. Zaprezentowany materiał filmowy pokazuje ważne dla naszego miasta zdarzenia społeczno-polityczne, kulturalne oraz sportowe.

Widzowie zobaczą między innymi unikatowe zdjęcia ze strajku odbywającego się w klubie „Ikar”, demonstracji antyrządowych, stanu wojennego, występów Zespołu Pieśni i Tańca „Częstochowa”, wizyt Ojca Świętego Jana Pawła II na Jasnej Górze, a także pierwsze kroki, jakie stawiały na krajowej scenie muzycznej zespoły T.love czy Formacja Nieżywych Schabuff. Projekcja filmu Częstochowa lata 80. XX wieku będzie stanowiła chwilę wspomnień, wzruszeń i refleksji, ale również wspaniałą lekcję historii! Zapraszamy!

A o godz. 18:00 ( weście za karnetem lub biletem ) film fabularny produkcji polskiej pt.” Piosenki o miłości” w reż. Tomasza Habrowskiego.

Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę: ona wciąż przed nim ucieka, on potrafi łgać jak z nut. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?

Projekcje są w Akademickim Centrum Kultury „ Politechnik” Al. Armii Krajowej 23/25

Foto z filmu „Częstochowa lata 80. XX wieku”

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *