Błędne prowadzenie ciąży – sprawdź, czy możesz ubiegać się o odszkodowanie


Nie ulega wątpliwości, że każda ciężarna zasługuje na jak najlepszą opiekę lekarską. W idealnym świecie powinna mieć regularnie wykonywane badania mające na celu monitorowanie zarówno jej stanu zdrowia, jak i dziecka. W idealnym świecie lekarz prowadzący dokłada wszelkich starań, aby wszystkie czynności medyczne były prawidłowo realizowane. Niestety, czas na powrót do realiów i spojrzeniu prawdzie w oczy. Niektóre kobiety w ciąży w dalszym ciągu dostają opiekę pozostawiającą wiele do życzenia. Pod żadnym pozorem nie można tego traktować z przymrużeniem oka! O tym, co zrobić, kiedy ciąża jest źle prowadzona, przeczytasz poniżej!

 

 

Wyjaśniamy, dlaczego prawidłowa opieka medyczna dla ciężarnej jest tak ważna

Prawidłowe prowadzenie ciąży jest priorytetem. Po pierwsze zapewnia spokój młodej mamie, a po drugie i najważniejsze pozwala w porę wykryć wszelkie nieprawidłowości i podjąć odpowiednie działania medyczne. Jak zatem powinna wyglądać opieka lekarska dla ciężarnych? Z pewnością musi rozpocząć się od przeprowadzenia dokładnego wywiadu. Lekarz musi wiedzieć o występujących w rodzinie chorobach, przyjmowanych lekach itp. Dodatkowo niezbędne jest wykonanie podstawowych badań wskazujących zarówno na stan zarodka, jak i kondycję zdrowotną matki. Bardzo ważna jest zatem regularność badań. Im bliżej rozwiązania, tym częściej powinny się odbywać. Przejdźmy zatem do omówienia błędnego prowadzenia ciąży. Już brak wstępnego wywiadu powinien być dla nas sygnałem ostrzegawczym. Nie bez znaczenia jest również zachowanie lekarza. Pamiętaj, że jako ciężarna masz prawo pytać i uzyskiwać wyczerpujące i zrozumiałe odpowiedzi. Konsekwencją błędnie prowadzonej ciąży są różnego rodzaju błędy okołoporodowe, które w niektórych przypadkach mogą zagrażać nie tylko dziecku, ale i matce.

 

Zawalcz o swoje prawa! Czas rozpocząć skuteczne działania prawne

Do najczęstszych błędów okołoporodowych zalicza się przede wszystkim niewykonanie niezbędnych badań bądź postawienie błędnej diagnozy. Zdarzają się również przypadki, kiedy ciężarna odczuwa pewien dyskomfort, natomiast lekarz nie przechodzi do poznania źródła problemu. Warto mieć świadomość, że w zależności od indywidualnej sytuacji można wymienić różne błędy okołoporodowe. Co prawda, nie zawsze wiążą się z poważnymi komplikacjami, jednak nie każda kobieta i jej dziecko mają tyle szczęścia. Musimy także zaznaczyć, że konsekwencje błędnie prowadzonej ciąży mogą ujawnić się dopiero po urodzeniu. Mowa tutaj o upośledzeniach itp. zaburzeniach prawidłowego rozwoju. Obowiązujące przepisy przewidziały dla wszystkich poszkodowanych kobiet możliwość uzyskania rekompensaty za źle prowadzoną ciążę. Specjalistyczną pomoc w tej kwestii znajdziesz na stronie prawapacjenta.org. Samodzielne prowadzenie odpowiednich czynności prawnych może przynieść odwrotne efekty od oczekiwanych. Jeśli chcesz zaoszczędzić sobie stresu, to warto wyciągnąć rękę po pomoc do wysoce wykwalifikowanych prawników, którzy wiedzą, jakie kroki podjąć w tego typu przypadkach. Ośrodek Pomocy Poszkodowanym pomógł już dużej liczbie osób, którzy dostali odpowiednio wysokie odszkodowanie za błędy lekarskie. Sprawdź, jak specjaliści ocenią Twoją sytuację i zobacz, na co możesz liczyć!

 

Materiał Zewnętrzny

Podziel się:

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *