Dwa zwycięstwa akademiczek na zakończenie pierwszej rundy

W piątek 8 grudnia tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa pokonały przed własną publicznością 3:1 MUKS Start Nadarzynem, a dwa dni później na wyjeździe 3:2 KTS Maximum Broker Toruń.

Piątkowe spotkanie pomiędzy drużynami z Częstochowy i Nadarzyna stały na poziomie europejskim. Oglądało to się bardzo dobrze. Wszystkie pojedynki były bardzo zacięte. Liderka częstochowskiego zespołu Tetiana Bilenko poprowadziła naszą drużynę do zwycięstwa. Pokonała 3:1 dwukrotnie uczestniczkę igrzysk olimpijskich Katarzynę Grzybowską-Franc oraz czołową reprezentantkę Polski – Paulinę Krzysiek. Trzeci punkt dla Częstochowy zdobyła Anastasiya Dymytrenko, która wygrała 3:1 z  brązową medalistką młodzieżowych mistrzostw Świata w grze podwójnej – Anna Brzyską. W swoim pojedynku Alicja Łebek urwała jeden set przegrywając 1:3 z Pauliną Krzysiek.

W niedzielę zawodniczki Bebetto AZS UJD wygrały w Toruniu. Wróciły z dwoma punktami z Grodu Mikołaja Kopernika. Wszystkie wygrane  pojedynki zakończyły się w  trzech setach.  Świetne zawody rozegrała Tetiana Bilenko, która pokonała najpierw Emilie Maruszak, a następnie Martynę Lis. Niestety Anastazja Dymytrenko uległa liderce zespołu z Torunia – Wiktorii Wróbel. W decydującym pojedynku Alicja Łebek wygrała z Emilią Maruszak.

Po 7 kolejkach ekstraklasy podopieczne Narkiewicz z dorobkiem 11 punktów zajmują  czwarte  miejsce w tabeli. Druga runda rozpoczyna w styczniu. Bebetto AZS UJD  rozegrają 5.01 na wyjeździe z outsiderem w tabeli – AZS Akademia Łomżynska Łomża, a dwa dni później na własnym obiekcie z 31- krotnymi mistrzyniami Polski KTS Enea Tarnobrzeg.

Bebetto AZS UJD Częstochowa – MUKS Start Nadarzyn 3:1

Tetyana Bilenko – Katarzyna Grzybowska-Franc 3:1 (11:7, 11:7, 8:11, 11:4)

Alicja Łebek – Paulina Krzysiek 1:3 (11:9, 8:11, 5:11, 8:11)

Anastasiya Dymytrenko – Anna Brzyska 3:1 (8:11, 11:1, 11:5, 11:4)

Tetyana Bilenko – Paulina Krzysiek 3:1 (11:5, 9:11, 13:11, 11:5)

KTS Maximus Broker Toruń – Bebetto AZS UJD Częstochowa 2:3

Martyna Lis – Alicja Łebek 3:0 (11:7, 11:6, 11:9)

Emilia Maruszak – Tetyana Bilenko 0:3 (7:11, 1:11, 4:11)

Wiktoria Wróbel – Anastasiya Dymytrenko 3:0 (13:11, 12:10, 13:11)

Martyna Lis – Tetyana Bilenko 0:3 (12:14, 4:11, 4:11)