Strzelał do konkubiny z wiatrówki. Grozi mu dożywotnie więzienie


Policjanci z komisariatu II zatrzymali 56-letniego mieszkańca Częstochowy, który w niedzielę strzelał z wiatrówki do swojej partnerki. Kobieta została postrzelona metalową kulką w szyję. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci z „dwójki” otrzymali zgłoszenie dotyczące kobiety postrzelonej z wiatrówki. Po tym, jak pogotowie zabrało 43-latkę z jednej z częstochowskich ulic, kryminalni dotarli do jej partnera. W miejscu zamieszkania 56-latka znaleźli broń pneumatyczną i pojemnik z metalowymi kulkami. Mężczyzna nie przyznawał się jednak do winy.

Kryminalni pod nadzorem częstochowskiej prokuratury wykonali szereg czynności, by ustalić, co się stało. Rozpytali sąsiadów, dotarli do najbliższych pokrzywdzonej, zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia i w miejscu, gdzie mogło dojść do oddania strzału. Wstępne ustalenia wskazywały, że pomiędzy parą doszło do sprzeczki, w wyniku której 56-letni mężczyzna wyciągnął broń pneumatyczną, a gdy zaczął ładować metalowe kulki, 43-latka uciekła z domu. Gdy wybiegała z posesji, mężczyzna oddał w jej kierunku kilka strzałów. Jedna z metalowych kulek trafiła w szyję kobiety. Służby powiadomił świadek, który akurat przejeżdżał w pobliżu i zauważył wzywająca pomocy kobietę. 43-latka trafiła do szpitala, a 56-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu.

56-letni mieszkaniec Częstochowy usłyszał prokuratorski zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

źródło: KMP Częstochowa

MS

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *