W szkole podstawowej nr.15 pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie


W środę, 5.października br. w Szkole Podstawowej nr 15 im.Polskich Noblistów przy ulicy Wirażowej 8 w Częstochowa miała miejsce wyjątkowa i podniosła uroczystość.

Na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste pasowanie i ślubowanie uczniów, które od roku szkolnego 2022/2023 będą uczęszczali do pierwszej klasy.

Wszystkie pierwszoklasowe dzieci ubrane na galowo złożyły uroczyste ślubowanie i pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektora Szkoły Pana Tomasza Szczygłowskiego. Dzieci w obecności rodziców oraz ciała pedagogicznego przyrzekły być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki oraz godnie reprezentować Szkołę Podstawową nr.15 im.Polskich Noblistów w Częstochowie.

Na zakończenie uroczystości dzieci wraz z Panem Dyrektorem na terenie szkoły posadziły drzewo migdałowe, co jest tradycją tej placówki kultywowaną od lat. Będzie to też pamiątka kolejnego ślubowania dzieci pierwszoklasowych, które będą”rosły” wraz ze swoimi osiągnięciami szkolnymi!

Redakcja Gazety Częstochowskiej wszystkim dzieciom pierwszoklasowym życzy wielu sukcesów w nauce oraz godnym reprezentowaniu Szkoły.

Autor: Przemysław Pindor

Foto: Materiały szkoły 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *