W sentymentalnym klimacie


13 października 2012 roku grupa członków Częstochowskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole wybrała się do Teatru Muzycznego w Łodzi na spektakl „Powróćmy jak za dawnych lat”. Wycieczkę kulturalną zorganizowała Maria Szostek, przy wsparciu Stefanii Barczyk.

Piosenki, które zbudowały spektakl, przeniosły widzów w sentymentalną podróż do przedwojennej stolicy. Z estrady płynęły kultowe hity z ówczesnych słynnych filmów, kabaretów, audycji radiowych, takie jak: Ada, to nie wypada, Każdemu wolno kochać, Sex appeal, Nie kochać w taką noc, Tango notturno, Zimny drań, Odrobinę szczęścia w miłości czy Upić się warto, które przeplatano dykteryjkami i anegdotami. Warto tu podkreślić, że melodie do słów mistrzów, takich jak Julian Tuwim, Marian Hemar, Jerzy Jurandot, komponowali wielcy twórcy: Jerzy Petersburski, Henryk Wars czy Zygmunt Karasiński.
– Wspaniałe widowisko, zaaranżowane z rozmachem i profesjonalnie wykonane. Jak dobrze, że wraca się do tego co piękne i ponadczasowe – recenzowali częstochowianie.
Częstochowskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole w przeważającej większości zrzesza czynnych zawodowo i emerytowanych nauczycieli, którzy wśród uczniów krzewią wartość ustawicznego kształtowania umysłu i talentów. Raz w roku, dzięki wsparciu sponsorów, przyznaje uczniom z Częstochowy i regionu stypendia za osiągnięcia w nauce i działalności prospołecznej. Zarząd Stowarzyszenia, którego prezesem jest Bogumił Dobosz, stara się też rozwijać wrażliwość kulturalną u swoich członków. Wspólne wyjazdy na przedstawienia muzyczne do teatrów w Warszawie i Łodzi są jednym z elementów tego programu. Kolejnym są podróże turystyczne. – W tym roku mieliśmy dwa wyjazdy do Lwowa i Pragi. W następnym planujemy trasę „Śladami Trylogii Sienkiewicza”. Zwiedzimy Lwów, Krzemieniec, Olesko, Podhorce, Zbaraż, Kamieniec Podolski, Chocim. Taką podróż powinien odbyć każdy Polak – mówi Maria Szostek.

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *