Wypadek lotniczy w Kościelcu. Instruktor i kursant zginęli na miejscu


Policjanci z Częstochowy pod nadzorem prokuratora przez kilka godzin wykonywali czynności na miejscu tragicznego wypadku lotniczego, do którego doszło w niedzielę 23 października w Kościelcu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę o godzinie 12.19. Dyżurny miasta otrzymał zgłoszenie o wypadku lotniczym szybowca, który miał miejsce na terenie lotniska w miejscowości Kościelec (powiat częstochowski). Wstępne ustalenia wskazują, że maszyna wzbiła się w powietrze, a około 2 kilometry dalej od pasa startowego runęła na zalesiony obszar. Niestety, w wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł lecący szybowcem 58-letni instruktor – mieszkaniec województwa mazowieckiego oraz 17-letni kursant – mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego. Obaj posiadali licencje pilota.

Policjanci, pod nadzorem prokuratora, przez kilka godzin zabezpieczali materiał dowodowy, by na jego podstawie, we wszczętym postępowaniu, móc szczegółowo wyjaśnić okoliczności i przyczynę tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Na miejscu obecny był również przedstawiciel Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

źródło: KMP Częstochowa

MS

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *