ŻUŻEL W PIGUŁCE

· W Diedenbergen odbył się półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. W zawodach tych zwyciężyła reprezentacja Polski. Drugie miejsce zajęli Australijczycy, a trzecie Niemcy. Bardzo dobrze spisali się wszyscy reprezentanci Polski. Aż trzech zawodników zgromadziło po 14 punktów. W zawodach tych wystąpił również junior Włókniarza Mateusz Szczepaniak – 11 punktów.

· 24. czerwca, na torze w Rybniku odbył się turniej indywidualny w ramach Młodzieżowej Ligi Południowej. W zawodach tych zwyciężył Michał Mitko, drugi był Mateusz Szostek, a trzeci junior Włókniarza Częstochowa Borys Miturski.

· Wychowanek częstochowskiego klubu – Marcin Piekarski został wypożyczony do PSŻ Poznań. Piekarski ma wzmocnić formację juniorów i pomóc “Skorpionom” w awansie do pierwszej czwórki I ligi.

· Włókniarz Częstochowa zwyciężył w drugiej rundzie Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski grupy III w Krośnie. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Tarnowa, a trzecie z Rzeszowa. Punkty dla CKM Włókniarz SA Częstochowa zdobywali: Mateusz Szczepaniak (3,2,3,3) 11, Mateusz Kowalczyk (1,2,3,0) 6, Marcin Piekarski (1,2,3,1) 7 i Borys Miturski (3,3,u/w,2) 8.

· W sobotę (28. bm.) na Millennium Stadium w Cardiff rozegrano piątą rundę Grand Prix. Najlepszym zawodnikiem okazał się Jason Crump. Australijczyk z czternastoma punktami zakończył turniej główny na pierwszej pozycji. W półfinale był drugi a w finale nie dał szans rywalom. Na drugim stopniu podium stanął Greg Hancock a trzeci był Nicki Pedersen (obaj reprezentują w polskiej lidze zespół z Częstochowy). W turnieju w Cardiff wystartował jeszcze jeden reprezentant Włókniarza: Edward Kennett. Młody Anglik zajął czternastą pozycję zapisując na swoim koncie 4 “oczka”.

· Juniorzy Włókniarza Częstochowa zwyciężyli w turnieju eliminacyjnym Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Drugie miejsce premiowane awansem zajęli zawodnicy z Rybnika, a trzecie juniorzy z Torunia. Punkty dla Włókniarza zdobywali: Mateusz Szczepaniak (3,2*,3,3,-) 11+1, Borys Miturski (2*,3,2*,-,2*) 9+3, Marcin Piekarski (1,3) 4.

· W Gnieźnie odbył się Turniej O Koronę Bolesława Chrobrego – Pierwszego Króla Polski. W zawodach tych zwyciężył Rafał Dobrucki, drugi był Rafał Okoniewski, a trzeci zawodnik Włókniarza Sebastian Ułamek.

· W Tarnowie odbyła się pierwsza runda Ligi Juniorów. W zawodach tych zwyciężyła drużyna Marmy Polskie Folie Rzeszów. Drudzy byli zawodnicy z Leszna, a trzecie miejsce zajęli juniorzy z Wrocławia. Juniorzy Włókniarza Częstochowa zajęli czwarte miejsce. Najlepiej spisał się Mateusz Szczepaniak, który zdobył 15 “oczek”. Borys Miturski i Marcin Piekarski zdobyli po dwa punkty.

· 6. lipca rozgrywki wznowi Speedway Ekstraliga. Tego dnia Złomrex Włókniarz podejmować będzie Marmę Polskie Folie Rzeszów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:30. Sędzią meczu będzie Andrzej Terlecki z Gdyni.