Wakacje 2022 w powiecie częstochowskim? Zobacz, jaką ofertę na lato prezentują gminy


Wakacje 2022 ruszyły pełną parą, tak jak wiele atrakcji i wydarzeń, które zostały na ten czas zaplanowane w Częstochowie, a także okolicznych gminach. Poniżej prezentujemy zestawienie najciekawszych zdaniem naszej redakcji możliwości spędzenia lata w powiecie częstochowskim. 

Częstochowa

W naszym mieście nie brak letnich atrakcji. Na tym polu szczególnie wyróżnia się Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater, oferujący na sam tylko lipiec trzy wydarzenia. Pierwszym jest koncert zespołu Duch Delta, mający się odbyć w niedzielę 17 lipca na Starym Rynku w Częstochowie. Jest to częstochowska formacja, powstała w 2018 roku i skupiająca się przede wszystkim na muzyce bluesowej (więcej informacji TUTAJ). Następnie w piątek 22 lipca odbędzie się spotkanie autorskie z Pawłem Orłem, pisarzem i redaktorem, autorem książki „Przedświty”. Dzień później z kolei, bo 23 lipca w Ośrodku zagra zespół Adam Golicki Trio, będący muzyczną propozycją dla miłośniczek i miłośników kameralnego jazzu.

Blachownia

Przechodząc do gmin, warto byłoby zacząć od atrakcji dla dzieci. Te oferuje Blachownia. Od lipca do końca sierpnia gmina organizuje Pikniki dla Dzieci “Na co komu siedzieć w domu?”. Program pikników obejmuje m.in. animacje, gry, zabawy, zawody sportowe, zajęcia integracyjne i poczęstunek. Najbliższe spotkanie zaplanowane zostało na czwartek 14 lipca. Więcej informacji TUTAJ.

Janów

W następnej kolejności należy wymienić Janów, w którym odbędzie jedno z większych letnich wydarzeń w powiecie częstochowskim – V Jurajskie Zawody Balonowe. Wydarzenie odbędzie się w dniach 21-24 lipca, a w ramach niego rozstrzygnięte zostaną Balonowe Mistrzostwa Polski. W ich trakcie tzw. ekipy balonowe będą w swego rodzaju wyścigach rywalizowały o Balonowy Puchar Polski. Współorganizatorem zawodów jest Aeroklub Śląski. Więcej informacji o wydarzeniu TUTAJ.

Kruszyna

Mówiąc o wydarzeniach sportowych, warto wymienić Rajd Rowerowy, który będzie miał miejsce w Kruszynie 23 lipca. Rajd rozpocznie się o godz. 13 na placu targowym i zakończy się w Łęgu. Szczegóły pod tym linkiem.

Kłobuck

Jednym z najdłużej trwających wydarzeń tego sezonu letniego jest “Fiesta z MOK-iem” w Kłobucku. “Fiesta” obejmuje przede wszystkim różnego rodzaju seanse, ale także koncerty i warsztaty dla dzieci. Rozpoczęła się 28 czerwca i trwać będzie aż do ostatnich dni sierpnia. Dokładny plan wydarzenia znajduje się TUTAJ.

Olsztyn

Olsztyn to jeszcze jedna gmina, oferująca niecodzienne wakacyjne atrakcje. Jedną z nich jest VI Festiwal Sztuki i Wina, który odbędzie się w weekend 15-17 lipca. W programie przewidziane są warsztaty wina, ale także koncerty zespołów takich jak Muniek i Przyjaciele, Forsal czy Five o’clock i zabawy dla dzieci. Plakat oraz szczegóły TUTAJ.

W międzyczasie będzie miał miejsce również “Vespaniały Zlot”, czyli zlot miłośników skuterów marki Vespa. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 16 lipca. Zapisy oraz plakat pod tym linkiem.

 

fot.: UMiG Olsztyn

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *