PRZEGLĄD GMIN / KONOPISKA/ Sala gimnastyczna dla Rększowic


Przy szkole podstawowej w Rększowicach w powstanie nowoczesna sala gimnastyczna z zapleczem. Umowa podpisana. Ponad 6,1 milionów złotych z ,,Polskiego Ładu”.

 

8 stycznia 2024 roku Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek podpisał kolejną umowę inwestycyjną. Umowa dotyczy rozbudowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rększowicach. Ta inwestycja to kolejny krok w modernizację infrastruktury oświatowej, wyraz troski o poprawę warunków nauki. Wcześniej były: nowe przedszkole w Konopiskach, dom dziennego pobytu dla Seniorów, most w Rększowicach, chodniki w Korzonku i Aleksandrii.

Projekt, zakładający wybudowanie nowoczesnej sali gimnastycznej wraz z zapleczem szatniowym i higieniczno-sanitarnym, zostanie zrealizowany przez firmę F.U.H. „DZIEDZICKI” Marcin Dziedzicki z Konopisk. Czas trwania inwestycji to 24 miesiące. Zakończenie planowane jest na 8 stycznia 2026 roku, stosując formułę “zaprojektuj i wybuduj”. Koszt inwestycji, wynoszący 6 980 450,00 zł, zostanie wsparty dofinansowaniem w wysokości 6 120 000 zł z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz środków Gminy Konopiska. To wyraz współpracy i synergii na rzecz rozwoju lokalnej społeczności, gdzie zarówno samorząd gminny, jak i rząd angażują się w budowę lepszej przyszłości dla młodego pokolenia.

Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowe opracowanie dokumentacji projektowej i realizację robót budowlanych, mających na celu stworzenie nowoczesnej sali gimnastycznej o wymiarach areny 16,70 m x 27,40 m, wyposażonej w nowoczesne zaplecze szatniowo-sanitarne oraz kotłownię gazową, umożliwiającą niezależne funkcjonowanie.

Projekt zakłada także częściową przebudowę istniejącego budynku szkolnego, dostosowując go do nowych funkcji. Wydzielenie przestrzeni pożarowej oraz przebudowa salki gimnastycznej na stołówkę dla uczniów to przykłady zmian, które zwiększą funkcjonalność istniejącej infrastruktury.

Modernizacja źródła energii cieplnej, przejście z ekogroszku na gaz ziemny, to z kolei wyraz troski o środowisko naturalne i krok w kierunku bardziej ekologicznych rozwiązań.

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rększowicach to nie tylko nowoczesna sala gimnastyczna, to inwestycja w edukację, zdrowie i rozwój. Przejście do nowoczesnych standardów, adaptacja do potrzeb uczniów oraz troska o środowisko to elementy, które stanowią zdecydowany krok w kierunku poprawy jakości edukacji i aktywności fizycznej młodego pokolenia. Realizacja tego projektu przyniesie wymierne korzyści dla społeczności lokalnej, tworząc nowoczesne i dostosowane do potrzeb warunki nauki. To świadectwo skutecznego działania, konsekwentnego realizowania zamierzonych planów rozwoju gminy, będących fundamentem pod lepszą przyszłość mieszkańców.

Poza wymienionymi powyżej inwestycjami gmina jest także w trakcie przygotowania postępowań przetargowych na remont dróg gminnych t.j: ul. Gwiezdna, Księżycowa, Graniczna (na odcinku od skrzyżowania z ul. Księżycową do skrzyżowania z ul. Miodową) w m. Aleksandria Druga oraz ul. Górna w m. Aleksandria Pierwsza, na które gmina aplikowała o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *