Wyniki współzawodnictwa sportowego za 2015 rok

Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w naszym kraju za 2015 rok.

Punktacja obejmuje cztery kategorie wiekowe : młodzieżowcy, juniorzy, juniorzy młodsi oraz młodzicy. Z tym, że młodzieżowcy, juniorzy i juniorzy młodsi zdobywają punkty podczas Mistrzostw Polski, natomiast młodzicy podczas Mistrzostw Międzywojewódzkich. Kluby Częstochowski zdobyły w tym współzawodnictwie 680,25 punktów co dało w klasyfikacji gmin naszemu miastu 36 miejsce w kraju, natomiast w woj. śląskim uplasowaliśmy się na 7 pozycji. Największą liczbę punktów dla Częstochowy zdobył CKS Budowlani. Zawodnicy tego klubu jako jedyni z naszego miasta punktowali we wszystkich kategoriach wiekowych.
Punktacja Ministerstwa Sportu i Turystyki w Systemie Sportu Młodzieżowego dla miasta Częstochowy.
1. CKS Budowlani Częstochowa 146,00 pkt.