Męczarnie z beniaminkiem

Mistrz Polski – Raków Częstochowa pokonał w sobotę, 16.września br. przed własną publicznością Łódzki Klub Sportowy, 1:0 w spotkaniu ósmej kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, Jedynego gola już w 8.minucie meczu zdobył Giánnis Papanikoláou. Gospodarze zgarnęli pełną pulę, lecz nie zachwycili…

Gospodarze bardzo szybko zdobyli gola w tym meczu. W 8.minucie po dośrodkowaniu Frana Tudora z prawej strony boiska w pole karne najwyżej do piłki wyskoczył Giánnis Papanikoláou, który mocnym strzałem głową pokonał Aleksandra Bobka.

Po stracie bramki goście szybko ruszyli do odrabiania strat. W 21.minucie najpierw na bramkę gospodarzy uderzał Kay Sheku Tejan i Jego uderzenie zostało zablokowane. Następnie “poprawka” Piotra Głowackiego była tak silna, że piłkę nad bramką przeniósł Vladan Kovačević.

W 30.minucie “Rycerze Wiosny” mieli najlepszą okazję do wyrównania. Ponownie dał o sobie znać Kay Sheku Tejan. Holenderski napastnik, wychowanek AFC DWS Amsterdam wpadł w pole karne, minął golkipera Rakowa Częstochowa i oddał strzał z ostrego kąta. Jednak piłka minimalnie minęła prawy słupek bramki Rakowa! Pierwsza część spotkania zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Rakowa, choć goście mieli więcej szans na to aby ten wynik odwrócić.

W 52.minucie meczu łodzianie postraszyli gospodarzy znów za sprawą Kay Sheku Tejana Jednak ten sam zawodnik nie trafił w światło bramki, mając idealną okazję do zdobycia gola wyrównującego. Nie minęło 120.sekund a po strzale Bartosza Szeligi golkiper Rakowa z najwyższym trudnem sparował piłkę na rzut rożny.

Natomiast w 57.minucie groźne uderzenie holenderskiego napastnika skutecznie obronił Vladan Kovačević. Napór gości na bramkę Rakowa rósł, ale brakowało szczęścia albo na drodze stał świetnie dysponowany bramkarz Rakowa.

W 88. minucie Bogdan Racovițan uratował swój zespół, wybijając piłkę z linii bramkowej. Natomiast w 90.minucie po uderzeniu José Antonio Ruiza Lopéza „Pirulo” piłka poszybowała wysoko ponad bramką gospodarzy.

Podopieczni Dawida Szwargi w drugiej części spotkania atakowali sporadycznie, jakby chcąc wygrać spotkanie z ŁKS-em Łódź najmniejszym nakładem sił przed czekającym ich już w najbliższy czwartek, 21.września br, wyjazdowym spotkaniem 1.Kolejki Ligi Europy UEFA z Atalantą Bergamo BC.

Mimo, że do regulaminowego czasu gry drugiej części spotkaniaarbiter główny Pan Tomasz Kuźma z Białegostoku doliczył co najmniej sześć minut a spotkanie zakończyło się po ośmiu dodatkowych minutach, to więcej goli już nie padło i tym samym Raków Częstochowa pokonał ŁKS Łódź, 1:0 w ósmej kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. Po tym meczu częstochowianie mają na swoim koncie trzynaście “oczek” i dwa zaległe spotkania do rozegrania.

Teraz przed drużyną “Czerwono – niebieskich” spotkanie 1.Kolejki Ligi Europy UEFA. Już w najbliższy czwartek, 21.września br. podopieczni Dawida Szwargi zmierza się na wyjeździe z Atalantą Bergamo BC. Początek meczu o godzinie 21:00. Spotkanie “na żywo” pokaże ogólnodostępna stacja TVP Sport.

Będzie Je można również oglądać w aplikacji TVP Sport a także na stronie sport.tvp.pl  Początek przedmeczowego studia od godziny 20:45. Mecz zostanie rozegrany na Gewiss Stadium w Bergamo. Obiekt posiada 19 768 miejsc.

16.09.2023, g.17:30: Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski “Raków”):

RKS Raków Częstochowa – ŁKS Łódź 1:0, (1:0),

Bramka:

1:0: Papanikoláou 8′

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok). Żółte katki: Cebula (za próbę wymuszenia rzutu karnego), A.Kovačević 73′ (faul) – Monsalve Vicente 28′ (faul), Ramírez Fernández 83′ (faul). Czerwona kartka : Jurić 90+8′ ( za brutalny faul). Widzów: 5488.

RKS Raków Częstochowa: 1.Vladan Kovačević – 7.Fran Tudor (kpt), 15.15.Adnan Kovačević, 3.Milan Rundić, 21.Dawid Drachal (59′ 25.Bogdan Racovitan), 66.Giánnis Papanikoláou (59′ 5.Karl Gustav Vilhelm Berggren), 30.Władysław Koczerchin (75′ 8.Ben Lederman), 77.Marcin Cebula (59′ 11.John Yeboah Zamora), 27.Bartosz Nowak, 14.Srđan Plavšić, 99.Fabian Piasecki (78′ 9.Łukasz Zwoliński).

Rezerwowi: 12.Antónios Tsiftis – 19.Ante Crnac, 33.Kamil Pestka, 93.Sonny Kittel.

Trener: Dawid Szwarga.

ŁKS Łódź: 1.Aleksander Bobek – 8.Kamil Dankowski, 4.Ignacio Monsalve Vicente, 5.Marcin Flis, 37.Piotr Głowacki (90+3′ 3.Artemijus Tutyškinas), 20.Piotr Janczukowicz (79′ 21.Stipe Jurić), 14.Michał Mokrzycki, 27.Jakub Letniowski (62′ 16.Daniel Ramírez Fernández ), 11.Engjëll Hoti, 26.Bartosz Szeliga (62′ 10.José Antonio Ruiz Lopéz „Pirulo”), 9.Kay Sheku Tejan (79′ 23.Maciej Śliwa).

Rezerwowi: 99.Dawid Arndt – 2.Levent Gülen, 28.Mieszko Lorenc, 88.Adam Marciniak.

Trener: Kazimierz Moskal.