Radosław Panas| Ten rok okazał się sukcesem!


SIATKÓWKA

Na ostatni dzień września oraz początek października przypadać będą w tym roku najważniejsze rozstrzygnięcia siatkarskie w kategorii junior młodszy. Kadeci zmagać się będą bowiem w turnieju finałowym o tytuł Mistrza Polski w wielkopolskich Szamotułach. Osiem najlepszych ekip z całego kraju i tylko jeden cel – medal!

 

To już ostatnie rozstrzygnięcia w młodzieżowej siatkówce sezonu 2019/20 targanego i przerywanego z powodu światowej pandemii COVID-19. Warto zatem pochylić się nad wynikami osiągniętymi przez „błękitno-granatowych” siatkarzy, dumnie reprezentujących nasz klub najpierw na arenach województwa śląskiego, a potem na szczeblu centralnym. I bez względu na ostatni akord, który od jutra przez kilka kolejnych dni wybrzmiewał będzie dumnie za sprawą naszej utalentowanej młodzieży w ścisłym finale mistrzowskiej imprezy, możemy bezwzględnie ocenić, iż miniony sezon był jednym z najlepszych od wielu lat. Dwa awanse do ścisłej ósemki w Polsce w kategorii junior oraz junior młodszy stawiają nasz klub nie tylko w roli lidera w Częstochowie i regionie, ale również w Polsce!

Sezon 2019/20 był i jest bardzo udany dla naszej młodzieży. Mimo, że przerywany pandemią okazał się sukcesem. Bo za taki trzeba uznać awans juniorów i juniorów młodszych do finałowej „8”. Juniorzy zajęli 6. miejsce, a zabrakło seta do awansu do strefy medalowej. Natomiast juniorzy młodsi (kadeci) rozpoczynają właśnie batalię o mistrzostwo w swojej kategorii wiekowej. A więc potwierdza się to, że praca z młodzieżą idzie w dobrym kierunku i nasi trenerzy wykonują znakomitą pracę. Liczymy, że spora grupa znajdzie się w przyszłości w drużynie pierwszoligowej.Radosław Panas – Dyrektor Sportowy Exact Systems Norwid Częstochowa

To, że Exact Systems Norwid Częstochowa doskonale wprowadza młodzież do dorosłej, seniorskiej siatkówki wiemy od lat, jednak w tym roku możemy przekonać się o tym jeszcze dobitniej przeglądając aktualny skład „błękitno-granatowych”, który występuje w rozgrywkach Tauron 1.Ligi. To nie przypadek, że coraz głośniej do drzwi dorosłej siatkówki pukają kolejni gracze z szerokiej, siatkarskiej akademii Norwida. Lata ciężkiej pracy przynoszą owoce w postaci sukcesów, a młodzi, ambitni ludzie znajdują miejsce w seniorskiej drużynie Norwida Częstochowa oraz szerokich kadrach reprezentacji Polski.

Na potwierdzenie tych słów niech świadczy fakt, że kilku młodych graczy już znalazło się w składzie seniorów i ma szansę grać z seniorami co również przełoży się, mam nadzieję, na wyniki grup młodzieżowych w tym sezonie.Radosław Panas – Dyrektor Sportowy Exact Systems Norwid Częstochowa

Zatem od jutra przez kolejne dni ściskać będziemy kciuki za naszych młodych siatkarzy w walce o ich marzenia, w walce o medal Mistrzostw Polski!

 

tekst i foto Marek Osuchowski

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *