Doroczny koncert uczniów Społecznych Ognisk Muzycznych Towarzystwa Muzycznego w Częstochowie


 31 maja w Filharmonii Częstochowskiej odbył się koncert uczniów społecznych ognisk muzycznych działających pod auspicjami Towarzystwa Muzycznego w Częstochowie.

 

Na scenie zaprezentowało swoje umiejętności 35 uczniów z trzech ognisk muzycznych: nr 2 i 3 z Częstochowy oraz  Lublińca. W wykonaniu młodych pianistów, skrzypków, gitarzystów, wiolonczelistów i akordeonistów, usłyszeliśmy zarówno utwory pedagogiczne, jak i utwory muzyki klasycznej, tj. W. A. Mozarta, F. Chopina czy A. Vivaldiego. Klasa śpiewu scenicznego z SOM nr 3 zaprezentowała  piosenki dziecięce, bajkowe i najnowsze przeboje.

Na koncercie zostały ogłoszone i wręczone nagrody GRAND PRIX Konkursu Instrumentalnego i Wokalnego Towarzystwa Muzycznego w Częstochowie, który odbył się 13 maja.

Grand Prix otrzymali Antoni Madaliński ze Społecznego Ogniska Muzycznego Nr 2 w Częstochowie, nauczyciel Izabela Zasuń i Franciszek Skut z klasy fortepianu Marii Gałeczki ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Lublińcu.

Fundatorem statuetek Grand Prix jak i całego koncertu był pan Piotr Zatoń – Firma WULKAN S.A.

Prezes Anna Jaśkiewicz nie kryła wdzięczności za hojność ofiarodawcy. Dzięki takim ludziom można w stowarzyszeniu działać i organizować różne przedsięwzięcia dla dzieci i młodzieży uczącej się tej pięknej, choć niełatwej sztuki – gry na instrumencie.

Na zakończenie były życzenia i słodkości z okazji Dnia Dziecka. A przed młodymi artystami jeszcze Piknik NGO 18 czerwca w III Alei i popisy końcoworoczne w każdym ognisku, na które gorąco zapraszamy.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *