Komenda w Częstochowie poszerza swoje szeregi


7 stycznia 2022 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie miało miejsce uroczyste ślubowanie młodych adeptów. W szeregi częstochowskiej policji weszło 17 nowo przyjętych policjantów i 1 policjantka. Po odbyciu szkolenia podstawowego rozpoczną służbę w jednostkach terenowych.

W obecności inspektora Dariusza Atłasika – Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie i jego zastępcy podinspektor Grażyny Dudek nowo przyjęci Policjanci ślubowali „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”. Szef częstochowskiej Policji życzył młodym adeptom sztuki policyjnej, by z dumą nosili policyjny mundur i zawsze byli gotowi służyć i pomagać innym. Nowych policjantów czeka teraz kurs podstawowy w policyjnych szkołach, gdzie zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne w służbie.

Sprawdź, co trzeba zrobić, żeby zostać policjantem.

Dokumenty kandydatów do służby w Policji przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.00 w Zespole Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie przy ul. Popiełuszki 5, telefon 47 85 813 41.W celu złożenia dokumentacji należy się wcześniej skontaktować telefonicznie.

 

fot. KMP Częstochowa

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *