Gratulujemy!


20. grudnia w kinoteatrze Rialto w Katowicach Krzysztof Pośpiech oraz Marcin Pospieszalski odebrali Nagrody Marszałka Wojewódzkiego

Częstochowskich artystów nagrodzono w dziedzinie upowszechniania kultury i ochrony jej dóbr. Krzysztofowi Pośpiechowi nagrodę przyznano za wybitne zasługi w upowszechnianiu muzyki, natomiast Pospieszalskiego uhonorowano za dokonania twórcze w dziedzinie muzyki.
Krzysztof Pośpiech urodził się 24. lipca 1944 roku w Zagajowie. Ma muzyczne wykształcenie. Obecnie pracuje w Akademii im. Jana Długosza i Zespole Szkół Muzycznych w Częstochowie. W swej 20-letniej pracy pedagogicznej prowadził wiele chórów, zespołów wokalno-instrumentalnych, zespołów pieśni i tańca, orkiestr. Poza tym jest założycielem i kierownikiem artystycznym zespołu “Totem” w MDK. Jest też pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej “Gaude Mater”, a także Święta Muzyki, któremu patronuje św. Cecylia. W 1991 roku założył Ośrodek Promocji Kultury “Gaude Mater”, przez cztery lata był jego dyrektorem. Dziś jest prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół “Gaude Mater”.
Marcina Pospieszalskiego chyba żadnemu częstochowianinowi przedstawiać nie trzeba. Przypomnijmy jednak, że jest znanym w Polsce muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym. Pochodzi z muzykalnej rodziny Pospieszalskich. Współpracował z wieloma zespołami, między innymi z Voo Voo i Tie Break. Skomponował muzykę do takich filmów jak “Słodko-Gorzki”, “300 mil do nieba” czy “Prawo ojca”.
Jest też laureatem nagrody “Fryderyka”, a także pomysłodawcą Koncertów Papieskich i kierownikiem muzycznym widowiska “Częstochowska Victoria”.

AW

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *