PRZEGLĄD GMIN / POWIAT CZĘSTOCHOWSKI / KONOPISKA / I Wiosenny Rajd na Orientację


28 kwietnia 2024 roku odbył się I Wiosenny Rajd na Orientację zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Konopiskach. Przyciągnął on wszystkich entuzjastów rekreacji na świeżym powietrzu nie tylko z terenów Gminy Konopiska, ale również z Częstochowy, Miedźna, a także z Krakowa.

 

Uczestniczyło w nim około 130 zawodników w różnym wieku. Mieli oni do wyboru trzy trasy, dopasowane do różnych poziomów umiejętności i kondycji fizycznej: pieszą rodzinną (10 km), pieszą wiosenną (25 km) oraz rowerową (40 km).

Rajd nie tylko stanowił doskonałą okazję do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale także wymagał od umiejętności orientacyjnych. Każda trasa prowadziła przez urozmaicone tereny, co dodatkowo sprawiało, że wyprawa była pełna atrakcji i wyzwań. Kluczem do sukcesu było odnalezienie wyznaczonych punktów kontrolnych zgodnie z mapą, co wymagało nie tylko fizycznej sprawności, ale także umiejętności interpretacji terenu i orientacji w terenie.

Pierwsze osoby w poszczególnych kategoriach, które wróciły najszybciej i odnalazły bezbłędnie wszystkie punkty zostały nagrodzone upominkami, natomiast każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

GOKiS dziękuje za pomoc w organizacji rajdu Karolinie Nowak, a Krzysztofowi Świtalskiemu za profesjonalne wykonanie map.

red

za konopiska.pl

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *