Zaproszenie


21 września, już po raz 18, Częstochowski Fan Club zespołu Depeche Mode organizuje w Częstochowie imprezę muzyczną dla miłośników zespołu.
Najbliższe wydarzenie związane jest z jubileuszem 5-lecia reaktywacji Fan Clubu, który powstał na początku lat 90.

Historia założenia Fan Clubu

Wspomina Tomasz Szczerba, Fan Club Depeche Mode Częstochowa

W roku 1992 założyłem w Częstochowie Fan Club zespołu Depeche Mode. W latach 1992-1995 cyklicznie organizowałem tak zwane “Depeszoteki”, czyli imprezy z muzyką DM. Po roku 1995 działalność ograniczała się do wspólnych spotkań i wyjazdów na ogólnopolskie zloty. Dopiero w marcu 2014 roku wraz z koleżanką Martą Gruzło reaktywowaliśmy FC, nadając mu nazwę “The Darkest Home” i opracowując logo.

Z uwagi na swoją prężną działalność częstochowski Fan Club został zaproszony do współorganizowania Międzynarodowego Festiwalu Fanów DM „Enjoy the Mode – International Depeche Mode Festival”, który odbył się w Katowicach w dniu 17.06.2017.
Członkowie Fan Clubu często uczestniczą w podobnych imprezach organizowanych na terenie całego kraju. Jest to okazja do promocji naszego miasta. Każdy członek Fan Clubu ma koszulkę na którym jest logo Fan Clubu i napisz „Częstochowa”.

Fan Club organizuje także wspólne sesje fotograficzne, wyjazdy na koncerty. W szeregach częstochowskiego Fan Clubu jest obecnie kilkudziesięciu członków.

Fan Club posiada własna stronę internetową stworzoną i prowadzoną przez Tomasza Szczerbę.
ww.darkesthome.jimdo.com
Na tej stronie znajdują się opisy i fotorelacje ze wszystkich imprez organizowanych przez Fan Club.
Mamy także własną stronę na Facebook`u.

Należy podkreślić, że Fan Club nie pobiera żadnych opłat, a działalność ma charakter społeczny. Wszystko wykonujemy sami, własnym zaangażowaniem i z własnych środków, kosztem własnego wolnego czasu.

Od 10 maja 2014 do chwili obecnej częstochowski FC jest współorganizatorem cyklicznych imprez muzycznych o nazwie „Depeche Mode Party – Behind The Wheel”, a w styczniu 2016 zorganizował I Ogólnopolski Zlot Fanów DM w Częstochowie.
Każdą imprezę staramy się organizować z okazji związanej z zespołem, takich jak rocznica wydania płyty, singla, koncertu, urodzin członków zespołu. Najbliższa impera poświęcona będzie 5-leciu reaktywacji naszego Fan Clubu. Najbliższa impreza to już 20, jaką FC organizuje w Częstochowie. Oprawę muzyczna i DJ-ska zapewniają zawsze nasi przyjaciele z grupy Dark Asylum Team.

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *