SPORT W GMINACH

OLSZTYN/KONOPISKA
13 maja przy Stajni Don Camillo w Konopiskach odbyły się amatorskie zawody jeździeckie w ramach cyklu GRAND TOUR. W pierwszych w tym roku zmaganiach w klasie mini LL dla dzieci do lat 12.zwyciężyli mieszkańcy gminy Olsztyn – Maksymilian Kucharski (Stajnia Biały Borek) i Zuzanna Stempor (KJ Rancho Zrębice).
Zawody organizowane są przemiennie. W tym roku zaplanowano trzy turnieje (jeszcze 10.06 i 02.09) organizowane pod honorowym patronatem: Starosty Częstochowskiego – Krzysztofa Smeli oraz wójtów Gmin Konopiska i Olsztyn – Jerzego Żurka i Tomasza Kucharskiego.

OLSZTYN
Magdalena Tomalska, podopieczna Jacka Wąchały, zawodniczka KS Dragon zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski w kategorii walk do 60 kg podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwon-do ITF. Magdalena Tomalska była lepsza od przeciwniczek z Białej Podlaskiej oraz Trawnik.Zawody wygrała jednak rywalka z Mińska Mazowieckiego.

JANÓW
21 maja przy kompleksie Orlik w Złotym Potoku prawie 200 uczestników znalazło się na starcie drugiej rundy Jurajskiego Pucharu NordicWalking. Otwarcia zawodów dokonała wójt Joanna Ścigaj, a gospodarzem spotkania był przewodniczący Związku Gmin Jurajskich pan Adam Markowski. Rywalizację z pięknym wynikiem zakończyły janowianki w kolejności: Angelika Pietrzyk, Ola Radosz i Danuta Pala-Skrzypczyk. Wyścig open mężczyzn wygrał Grzegorz Dors, a trzecie miejsce zajął Łukasz Dors. W klasyfikacji szkół podstawowych dziewcząt wygrała Justyna Treścińska, druga była Natalia Kolek. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Wiktor Pękała. Wśród gimnazjalistek najlepsza była Julia Gałązka, a chłopcy zajęli pełne podium w kolejności: Patryk Kolek, Wiktor Wójcik i Kacper Mizgała. W kategorii masters wygrał Leszek Treściński, drugi był Rafał Koziki. Tę sama kategorię Irena Pękala ukończyła na drugim miejscu. Kategorię seniorek zwycięstwem zakończyła Joanna Ćwiakowska. W marszu malucha na drugim miejscu stanął Kamil Strzelczyk, a na trzecim miejscu znalazło się rodzeństwo Kasia i Wiktor Olczakowie.

JANÓW
13 maja odbył się turniej tenisa stołowego o puchar radnych gminy Janów w Szkole Podstawowej w Lusławicach. Na turniej zaprosił radny Dawid Ossyra wraz z radnymi Przemysławem Gazdą i Tomaszem Szecówką. W kategorii szkół podstawowych wzięło udział dwanaście osób, w tym kilka dziewcząt. Najlepszy był Patryk Walczyk, który wyprzedził Bartosza Fiodrów i Macieja Lecha. W kategorii open rywalizacja toczyła się pomiędzy czteroma zawodnikami, a zwycięzcą został Adam Żmudka, który zgromadził najwięcej punktów. Drugie miejsce zajął Łukasz Zębik, a trzecie Łukasz Warias.