Zaproszenie na projekcję filmu „Częstochowa lata 1939-1945 – II wojna światowa”.


Z okazji 77. rocznicy zakończenia okupacji niemieckiej w Częstochowie Dyskusyjny Klub Filmowy „Rumcajs” zaprasza 17.01.2022 r. (poniedziałek) o godz. 17:00 na projekcję filmu dokumentalnego „Częstochowa lata 1939-1945 – II wojna światowa”.

W filmie zobaczymy obronę Częstochowy z września 1939 roku. Obraz codziennego życia mieszkańców miasta z tamtych lat. Tragiczną zagładę społeczności żydowskiej. Terror, niepewność jutra, zagrożenie życia, ale również opór i walkę o zachowanie godności i dążenie do odbudowy niepodległego państwa. Producentem filmu jest Studio Filmowe Kas Film, scenariusz: Zbisław Janikowski i Krzysztof Kasprzak, realizacja – Krzysztof Kasprzak, montaż – Robert Nawrot. Film otrzymał III nagrodę w kategorii filmów edukacyjnych na XXXV Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów 2020.

Po projekcji swoimi wspomnieniami z tego okresu podzieli się Janusz Mielczarek. /Wstęp wolny/

A o godz. 18:00 zobaczymy komedię produkcji francuskiej „Fantazje”. W zderzeniu ze swoimi fantazjami, sześć par próbuje zgłębić ukryte strony swojego intymnego życia. Sześć pytań o źródło przyjemności: od odgrywania ról poprzez ekshibicjonizm aż do abstynencji. Sześć historii opartych na tym samym motywie dotyczącym pragnień w dzisiejszych czasach. Chodzi jednak nie tylko o swoje pragnienia, ale także o pragnienia innych…

Reżyseria: David Foenkinos / Stéphane Foenkinos. Obsada: Denis Podalydès, Suzanne Clément, Monica Bellucci.

Projekcje odbędą się w Akademickim Centrum Kultury Klub „Politechnik” al. Armii Krajowej 23/25 w Częstochowie.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *