Na MSP „Raków” trwają zaawansowane prace rozbiórkowe


Stadion Piłkarski „Raków” w dotychczasowej formie powoli przechodzi do historii. Na obiekcie przy Limanowskiego 83 trwają najpierw zaawansowane prace rozbiórkowe wszystkich trybun oraz głównej murawy, następnie rozpocznie się przebudowa oraz rozbudowa stadionu, nazywanego przez kibiców „skansenem”.

 

 

Za około osiem miesięcy, może nawet wcześniej stadion piłkarski przy ulicy Limanowskiego ma spełniać wszystkie wymogi stawiane przez spółkę Ekstraklasa S.A.

Dzięki tej inwestycji, piłkarze Rakowa Częstochowa występujący w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy, będą mogli swoje spotkania rozgrywać w Częstochowie.

Przypomnijmy, we wtorek 21.lipca br. na tymże stadionie w obecności zaproszonych gości, dziennikarzy jak i w blasku fleszy doszło do uroczystego podpisania umowy między Gminą Miastem Częstochowa a zwycięzcą przetargu, firmą InterHall Sp.z oo. w sprawie przebudowy i rozbudowy MSP „Raków”.

Inwestycja będzie realizowana z dofinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 10 mln zł. „Lwią część” wywalczyli parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości: wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł Szymon Giżyński, europoseł Jadwiga Wiśniewska i senator poprzedniej kadencji Artur Warzocha. Pozostałą kwotę, w wysokości 7,5 mln złotych zadeklarowała się dołożyć Gmina Miasto Częstochowa.

Planując obecny zakres prac związany z zadaniem „Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie – przebudowa i rozbudowa obiektu sportowego przy ul. Limanowskiego, miasto bazowało na dokumencie dostarczonym przez Raków Częstochowa. Stadion po przebudowie ma spełniać kryteria określone w Podręczniku Licencyjnym dla klubów Ekstraklasy w zakresie infrastruktury sportowej na sezon 2020/2021 i kolejne.

Będzie też dostosowany do wymogów organizacji imprez masowych oraz prowadzenia zajęć w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Wykonawca ma więc m.in. rozbudować trybuny do 5,5 tys. miejsc, w tym dla osób z niepełnosprawnościami.

Na zadaszonej trybunie zachodniej powinno znaleźć się miejsce dla przynajmniej tysiąca osób. W ramach inwestycji powstanie podgrzewana murawa boiska głównego, zaplecze socjalne, nowe punkty kasowe i depozytowe dla trybun, pomieszczenie magazynowe i niezbędna infrastruktura sportowa oraz parkingi.

Całość inwestycji ma zostać zakończona w lutym 2021 roku, czyli w przededniu Jubileuszu 100-lecia powstania Rakowa Częstochowa.

Przemysław Pindor
Foto: Przemysław Pindor

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *