Częstochowianin duszkiem Babu


Częstochowianin Marcin Radomski wcieli się w rolę gotującego duszka Babu w programie “Uwaga Kanapka – Gotuj z Babu!”. Towarzyszyć mu będzie jego 8-letni syn Marcel. Marcel wspólnie z innymi dziećmi pomaga w gotowaniu duszkowi Babu oraz słynnemu aktorowi Mikołaj Krawczyk, który prowadzi program.

Mikołaj Krawczyk otrzymał właśnie własny program telewizyjny produkowany przez fundację Pomaganie jest trendy wraz z projektem Moose Productions.
Wygląda na to, że gwiazdor seriali, takich jak Barwy Szczęścia czy Rancho , poza aktorstwem i trwającej trasy koncertowej jego zespołu “Rockoholic”, nie tylko potrafi znaleźć czas na objazdowy spektakl “Pikantni” z Anną Muchą i Basią Kurdej Szatan, ale również poprowadzi własny program telewizyjny, gdzie na planie towarzyszy mu partnerka Sylwia Juszczak. W rolę gotującego duszka Babu wcielił się częstochowianin Marcin Radomski, a wraz z nim występuje jego 8 letni syn Marcel, który wspólnie z pozostałymi dziećmi pomaga w gotowaniu duszkowi Babu oraz słynnemu aktorowi.

Program ma nazywać się “Uwaga Kanapka – Gotuj z Babu!” i wraz z nadchodzącą ramówką ma on trafić do jednej z ogólnopolskich telewizji. Producenci programu, którego realizacja odcinków pilotażowych odbyła się w ten czwartek 30 czerwca w Kaliszu nie chce na razie zdradzać , która z telewizji program wyemituje tłumacząc to tym ,że nie chcieliby uprzedzić strategii promocyjnej telewizyjnej ramówki, wiemy jednak, iż będzie to jedna z głównych polskich stacji.

Sugerować może jedynie fabuła programu, którego celem jest uczenie dzieci i ich rodziców zdrowych smaków. Ekipa składająca się z Mikołaja Krawczyka, dzieci oraz tytułowego duszka “Babu” , odwiedzać będzie w każdym odcinku inny rejon Polski opowiadając o jego historii i atrakcjach, jednocześnie przygotowując na ekranie adekwatne do regionu potrawy, proponując wykonanie ich w oparciu o eliminowanie niezdrowych składników, zastępując je zdrowymi. Odcinek pierwszy, nakręcony został w krużgankach historycznego klasztoru Ojców Franciszkanów w Kaliszu, gdzie każdego roku gwiazdy spotykają się , by śpiewać kolędy w ramach projektu “Kolęd Pełni”, do tej pory śpiewali tam m.in. Joanna Kulig, Piotr Lato, Krzysztof Antkowiak i inni. Koncert transmitowany był w Wigilię w Telewizji Polskiej. Zdrowe zamienniki w potrawach skrupulatnie omawiane się przez dietetyk Sylwię Krymarys oraz konstruowane przez mistrza kuchni Krzysztofa Pokrzywę. W ramach realizacji programu aktor zwróci się również do prezydentów czy burmistrzów odwiedzanych miast o to , by włączyli się oni w wyjątkową akcję charytatywną i zachęcili do aktywności mieszkańców swoich miast.

Duszek Babu to z kolei fundacyjna maskotka, której ambicjami jest zdobycie statusu bohatera współczesnych dzieci. Prowadzi on w sieci blog www.swiatbabu.blog.pl, gdzie można również zagrać w grę komputerową z nim w roli głównej. W ramach programu Krawczyk starał będzie się też zaangażować widzów w akcję , w której celem będzie zakupienie przez fundację jak największej ilości busów przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. “BaBusy”, bo tak ma się nazywać specjalistyczny pojazd, następnie przekazane zostaną fundacjom, szkołom i innym jednostkom w całej Polsce , aby ułatwić ich podopiecznym transport na terapię czy zajęcia. Co ciekawe miasta, do których one zostaną przekazane, będą mogły same zaangażować w pomoc lokalną społeczność, zachęcając ją do zakupu produktów do obiadów oraz smakołyki w wersji zdrowej , które do najważniejszych sieci handlowych w Polsce trafią już w maju. Dodatkowo w każdym mieście, w którym fundacja wręczać będzie BaBusa, jego uroczyste przejęcie przez zarządców obdarowywanej instytucji odbędzie się wraz z koncertem zespołu Mikołaja Krawczyka “Rockoholic”, w ramach którego fundacja chce zwrócić uwagę Polaków na radość, jaką może każdemu z nas dać pomaganie.

“Seria naszych produktów będzie nie tylko gwarancją zdrowego odżywiania się, ale również kupując je , Polacy będą mogli pomagać podwójnie , gdyż zyski z ich sprzedaży wesprą konto fundacji Pomaganie jest trendy na rzecz budowania świadomości nt. autyzmu w Polsce, z kolei dodatkowo, przy zakupie każdego produktu 10 groszy przeznaczymy na wsparcie potrzebujących instytucji w Polsce, zaopatrując je w nasze specjalnie przystosowane do komfortowego przewozu niepełnosprawnych BaBusy” – wyjaśnia Krzysztof Gorzkiewicz, prezes fundacji.

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *